четвер, 23 червня 2016 12:09

Високу посаду в НАБУ ледь не отримав фігурант корупційного скандалу

Високу посаду в НАБУ ледь не отримав фігурант корупційного скандалу

В кінці квітня цього року конкурс на посаду директора Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро України виграв Семен Кривонос.

Одеське управління бюро має повноваження ловити корупціонерів на лише на Одещині, а ще й в Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській області. Втім, як з'ясували журналісти "Слідство.Інфо", Семен Кривонос сам опинився серед тих, кого нещодавно ловили борці з корупцією.

Так, восени 2014-го року Кривонос став фігурантом кримінального провадження щодо отримання хабаря в особливо великому розмірі, повідомляє "Слідство. Інфо". За версією прокуратури, Кривонос, очолюючи у Київській області Обухівський районний відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, разом з сільським головою Старих Безрадичів вимагали від підприємця 120 тис. дол. за виділення земельної ділянки.

Мешканці села розповідають, що майже всі земельні ділянки навколо Старих Безрадичів сільрада вже давно роздала грошовитим покупцям.

Автори передачі нагадали, що директор НАБУ Артем Ситник виступає за жорсткий конкурсний відбір кандидатів на посади в Бюро. І Семен Кривонос переміг 58 суперників, причому, у нього була суттєва перевага перед іншими кандидатами. На сьогодні він працює першим заступником Юлії Марушевської на Одеській митниці (є представницею команди губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі – ред.). Його нинішня керівниця добре відгукується про свого підлеглого.

Але "Слідство. Інфо" вирішило ретельніше перевірити біографію головного антикорупціонера півдня України. До роботи на Одеській митниці, Семен Кривонос з 2011-го і до 2015-го очолював у Київській області Обухівський районний відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Документи по всіх земельних ділянках та будинках Обухівщини проходили через його руки. Тут найдорожчі земельні ділянки на Київщині. Конча-Заспа, Нові та Старі Безрадичі, Романків – відомі місцевини Обухівського району, де розташовані розкішні маєтки української еліти.

Декларація молодого борця з корупцією, який більшу частину життя працював на державній службі, викликає немало питань, наголошують автори розслідування. За 2014 рік Кривонос заробив 20,7 тисяч гривень. Це менше 2-х тисяч на місяць. Його дружина заробляла ще менше. При цьому, подружжя зібрало чимало майна. Квартира, будинок, 7,5 гектарів землі, з них 2 гектари в Обухівському районі, там де пан Кривонос керував реєстраційною службою. Сам Кривонос виправдовується, що тільки одна ділянка придбана, решта – це безоплатна приватизація. А на 2 га землі в 2011 році коштами нібито допомогли батьки - до 300 тисяч гривень. Чому так мало? "Це дальнє, дальнє, дальнє село…", - відповідає Кривонос.

Але і це не все майно молодого антикорупціонера, констатує "Слідство. Інфо". Селище Новосілки за 3 км від Києва. В цьому будинку, згідно державного реєстру нерухомого майна, у Семена Кривоноса є квартира на 80 кв. м. Сьогодні подібне помешкання коштує тут понад 3 млн грн. Цікаво, що ця квартира не зазначена в декларації Кривоноса. Чиновник дає своєрідне пояснення цьому факту: немає, тому що він подарував квартиру своїй матері. А купив разом з земельною ділянкою в той самий період і теж за кошти батьків.

Коли цей матеріал готувався до ефіру, "Слідству. Інфо" стало відомо, що Семен Кривонос, обраний директором Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро, відмовився від посади. 17-го червня, через 2 дні після інтерв'ю "Слідства. Інфо" з паном Кривоносом, Бюро оголосило новий конкурс.

"Відмовившись від роботи в НАБУ, Семен Кривонос повертається на Одеську митницю. Цікаво, яке рішення ухвалить його керівництво після виходу цього розслідування?", - ставлять питання автори розслідування.

Зараз ви читаєте новину «Високу посаду в НАБУ ледь не отримав фігурант корупційного скандалу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути