вівторок, 18 жовтня 2016 23:20

У Франції та Німеччині розповіли, чого чекають від саміту в Берліні

У Франції та Німеччині розповіли, чого чекають від саміту в Берліні

Метою саміту в "нормандському форматі" в Берліні буде домогтися від України просування зі "статусом Донбасу" і законом про вибори на його окупованій частині. Таке сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.

Учасники саміту будуть вимагати від України "детальних зобов'язань щодо "статусу Донбасу" і календаря" проведення таких виборів, повідомляє Радіо Свобода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін у Берліні просуватиме одну ідею - Кравчук

Крім того, від України, і від Росії будуть домагатися поступу в розведенні сил сторін і "засвідчити щирість" у цьому.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, заявила, що на ньому буде йтися про "підбиття підсумків, просто безжалісне, щодо того, де ми зараз перебуваємо" у виконанні мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу.

"Звичайно, від завтрашньої зустрічі не варто чекати ні на яке диво. Але переговори завжди важливі, навіть коли ми дуже різко обмінюємося думками", заявила вона.

Нагадаємо, усі чотири країни "нормандського формату" – Україна, Німеччина, Франція і Росія – підтвердили, що їхні керівники проведуть увечері 19 жовтня саміт у Берліні, присвячений врегулюванню ситуації на окупованій частині Донбасу.

Москва заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і "амністії" бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань.

Київ натомість наголошує, що ще до саміту має бути створена "дорожня карта", яка чітко визначила б порядок виконання Росією її зобов'язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу.

Зараз ви читаєте новину «У Франції та Німеччині розповіли, чого чекають від саміту в Берліні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути