четвер, 20 листопада 2014 10:51

Українці все більше хочуть до ЄС та НАТО - опитування

Українці все більше хочуть до ЄС та НАТО - опитування

Якби сьогодні проводився референдум про підтримку вступу України до ЄС, то таке рішення підтримали б 64% респондентів, у випадку з НАТО позитивне рішення прийняв би 51% українців.

Такими є дані опитування соціологічної групи "Рейтинг"

Водночас 17% українців підтримують вступ України до Митного союзу, 19% – не визначилися.

З квітня 2014 року спостерігається збільшення прихильників вступу до ЄС (з 55 у квітні до 64%) при одночасному зменшенні прихильників Митного союзу (з 24 у квітні до 17%). Вступ до ЄС підтримують більшість опитаних на Заході, Півночі, в Центрі, на Сході та Півдні. Лише на Донбасі більшість – за вступ України до Митного союзу.

Майже половина опитаних (48%) підтримують ініціативу скасування на законодавчому рівні позаблокового статусу України, близько третини (28%) – проти цього. Ще чверть – не визначилися.

Якби сьогодні проводився референдум про вступ України до НАТО, то більше половини опитаних (51%) проголосували б за вступ, 25% – проти. Ще чверть – не визначилися або не брали б участі у такому референдумі.

При цьому у листопаді зафіксовано найбільший рівень його підтримки (з 40 у квітні до 51%) при одночасному зменшенні противників вступу (з 46 у квітні до 25%). Найбільше вступ до НАТО підтримують мешканці Заходу, Півночі та Центру. На Сході приблизно рівна кількість прихильників і противників НАТО, на Півдні і Донбасі – більше противників.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року за даними групи "Рейтинг" вступ України до ЄС підтримували 53% українців, а вступ до НАТО - 20%.

Зараз ви читаєте новину «Українці все більше хочуть до ЄС та НАТО - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути