пʼятниця, 04 травня 2012 02:07

Спецтема: Бойкот України

Президенти Албанії, Румунії та Болгарії також відмовилися їхати на самміт у Ялту

Президенти Албанії, Румунії та Болгарії також відмовилися їхати на самміт у Ялту
Фото: bezbrehni.com

Продовжують надходити повідомлення про неучасть президентів країн Середньої і Східної Європи на саміті в Ялті, який має приймати наступного тижня Президент Віктор Янукович.

Президент Румунії Траян Бесеску оголосив сьогодні в інтерв'ю румунському радіо, що не поїде на саміт на знак солідарності з позицією Європейського Союзу у справі колишнього Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. За його словами, Румунія буде представлена на рівні посла.

Президент Албанії Бамір Топі заявив сьогодні, що відмовляється від участі в саміті на протест проти поганого поводження з Юлією Тимрошенко. Виступаючи на прес-конференції, він назвав свою неучасть "бойкотом" саміту і заявив, що він спрямований не проти України, а проти негуманного поводження, яке Україна здійснює щодо свого колишнього прем'єра і тим відходить від демократичних стандартів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Тимошенко загрожує угоді про асоціацію між Україною та ЄС

Президент Болгарії Росен Плевнелієв теж не їде на саміт до України, повідомили сьогодні болгарські засоби інформації. У його прес-секретаріаті повідомили лише, що президент вирішив не їхати "на ранньому етапі", не уточнюючи причини. Проте болгарська преса заявляє про "бойкот".

Раніше попередніми днями вже повідомляли, що на саміт до Ялти не їдуть президенти Хорватії, Естонії, Чехії, Італії, Австрії, Словенії, Латвії і Німеччини. У деяких із цих держав заявляли про протест через справу Тимошенко, в інших посилалися на інші причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Латвії теж не поїде на Ялтинський саміт

Таким чином, наразі про свою неучасть у саміті, запланованому на 11–12 травня, заявили керівники вже 11 держав.

Зараз ви читаєте новину «Президенти Албанії, Румунії та Болгарії також відмовилися їхати на самміт у Ялту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

81

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути