Створенням Конституційної асамблеї влада намагається закріпити свій статус і максимально забезпечити його юридичну, а потім і політичну легітимність. Таку думку в новому номері журналу "Країна" висловив колишній перший заступник секретаря РНБО, політичний експерт Степан Гавриш.
"Назва Конституційна асамблея – некоректна. У традиційному розумінні така інституція має характер установчого органа з найвищим законодавчим статусом. Його завдання – підготувати та схвалити Конституцію і винести її на всенародний референдум. У нашому випадку Конституційна асамблея є лише дорадчим органом при президентові", - зауважив він.
"У Південно-Африканській Республіці 1990 року Конституційну асамблею створили з двох палат парламенту, долучили представників усіх партій, провели три раунди складних переговорів за участю іноземних спостерігачів. У підсумку вийшли на революційне рішення – ліквідацію апартеїду", - наголосив Гавриш.
За словами експерта, українській владі зараз не вдасться досягнути суспільного консенсусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Суть усіх ворожінь над Конституцією - продовжити владарювання Януковича" - Карасьов
"Відмова опозиції брати участь у Асамблеї означатиме невисоку легітимність ухвалених нею рішень. Бо опозиційні сили мають підтримку понад половини населення. Це значить, нова Конституція не об'єднуватиме суспільство, а поглиблюватиме розкол", - підкреслив він.
Повне інтерв'ю Степана Гавриша читайте у журналі "Країна" № 22 (125) за 7 червня 2012 року.
Коментарі
10