середа, 27 березня 2013 13:33

Бюджетний комітет "справедливо" виділив на Єнакієве більше, ніж на 5 областей разом узятих

Бюджетний комітет "справедливо" виділив на Єнакієве більше, ніж на 5 областей разом узятих
На Єнакієве виділили 100 мільйонів, а на усю Донецьку область - 60. Фото: tvi.ua

Бюджетний комітет Ради перерозподілив 1 мільярд 700 мільйонів гривень на користь "потрібних" відомств, регіонів і об'єктів.

Про це заявив член бюджетного комітету, опозиційний депутат-мажоритарник Олександр Чорноволенко, пише "Тиждень".

За його словами Кабмін підготував перелік об'єктів, які будуть фінансуватися з державного бюджету нинішнього року, як інвестиційні об'єкти без подання необхідних матеріалів, без обґрунтування.

Зокрема, найбільші суми дістались місту Єнакієве – 100 мільйонів, тоді як Херсонській області - 18, Черкаська -10, Чернівецька – 7, Одеська – 19, Полтавській - 13 мільйонів, а Донецькій області перепало 60 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз виділить Україні 2,4 млн євро на лібералізацію візового режиму

Крім того Генеральній прокуратурі додатково виділили 209 мільйонів, СБУ – 31 мільйонів, Держслужбі охорони - 48 мільйонів гривень.

Опозиціонер також зауважив, що Державне агентство з інвестицій уже не залучає інвестиції в Україну, а навпаки намагається взяти з державного бюджету: просило 300, а отримало - 100 мільйонів.

Також продовжують фінансувати національне агентство з проведення фінальної частини Євро – 2012.

Чорноволенко звернув увагу на численні помилки у документах, підготовлених для засідання комітету.

На його думку не краще повелися і депутати бюджетного комітету, забравши з цієї суми 90 мільйонів і розподіливши їх на об'єкти у своїх округах.

Взагалі, стверджує Чорноволенко, це виглядало дуже дивно, бо не було ні проектної документації, ні обґрунтування фінансування цих об'єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київрада збільшила обсяг видатків бюджету столиці на 659,8 млн гривень

"Це звичайний дерибан. Це може бути кваліфіковано за 365 статтею – зловживання владою з метою створення власного іміджу. Передбачена відповідальність – 7 років ув'язнення, адже приймати рішення щодо розподілу фінансів може тільки Верховна Рада на пленарному засіданні", - заявив Чорноволенко.

"Коли за це беруться окремі депутати, які розподіляють фінансові ресурси, це дуже схоже на корупційні дії. Тому я звернувся із запитом до Генеральної прокуратури з тим, щоб зупинити цей дерибан бюджету і щоб ніколи ВРУ в новому скликанні так не робила", - заявив він.

Як відомо, у вівторок пресу не пускали на засідання бюджетного комітету Верховної Ради, на якому планувалося розглянути питання про перерозподіл 1,7 мільярдів.

Зараз ви читаєте новину «Бюджетний комітет "справедливо" виділив на Єнакієве більше, ніж на 5 областей разом узятих ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

70

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути