Біля будівлі Запорізького обкому Компартії встановили новий пам'ятник Йосипу Сталіну. Одночасно по інший бік офісу поставили монумент партизанці Зої Космодем'янській.
Обидві скульптури у скляних вітринах, захищені металевими огорожами. На все витратили близько 200 тис. грн.
— Гроші здавали багато людей, — каже перший секретар Запорізького обкому КПУ, нардеп-комуніст Олексій Бабурін, 62 роки. — Ці погруддя мають статус малої архітектурної форми, тому для встановлення не потрібно дозволу міської влади. А для нас це не погруддя, а монумент — дань человєку, який заслужив на пам'ятник.
Біля обкому зранку зібралися півтори тисячі літніх людей. Заполонили двір. Дивляться 40-хвилинний документальний фільм про Космодем'янську. Активісти Компартії читають про неї вірші. Кілька ветеранів із натовпу просять посунутися журналіста Дмитра Морозова — він заважає їм робити фото.
— Вы, продажные журналисты, работаете на олигархические каналы! — кричить на нього чоловік у формі полковника радянської армії.
— Я тут работаю, — намагається пройти ближче до трибуни Морозов. — А вас Сталин посылал на бойню.
— Товарищи, это провокатор! Выведите его, — говорить у мікрофон промовець.
Люди виштовхують журналіста із двору. Один із комуністів тримає його за капюшон куртки, інший чотири рази б'є кулаком по плечах та голові.
— Ребята, что ж вы журналиста побили? — чути в натовпі.
— Не побили, а вывели, — зауважує в мікрофон ведучий мітингу. — Не отвлекайтесь, не трогайте его. А то вони будет больше чем надо.
Попередній пам'ятник Сталіну біля обкому КПУ в Запоріжжі підірвали в ніч на новий 2011 рік. За підозрою міліція затримала в різних містах України дев'ятьох членів націоналістичної громадської організації "Тризуб". Їх кілька місяців тримали у слідчому ізоляторі й відпустили. Суд не отримав від слідства вагомих доказів причетності "тризубівців" до вибуху.
Коментарі
23