
Трикімнатну службову квартиру в центрі міста Канів на Черкащині приватизує голова місцевої райдержадміністрації, "регіонал" 63-річний Олексій Гика. Помешкання купили в жовтні минулого року за 299 тис. грн. Гроші виділили з районного бюджету.
30 грудня районна рада дозволила голові приватизувати державне житло. Для ухвалення рішення знадобилося шість голосувань і дві сесії — чергова й позачергова.
— Олексія Гику призначили в травні 2010-го, — каже депутат районної ради, член Соцпартії 62-річний Микола Фесенко. — До цього він жив у містах Вишневе під Києвом і Шахтарськ Донецької області. Працював із губернатором Сергієм Тулубом в "Енергоатомі". Олексій Гика — пенсіонер. Державну посаду посів із дозволу Управління держслужби.
Торік голова РДА попросив депутатів райради придбати йому службове житло. Помешкання на 79 кв. м купили в одному з кращих багатоквартирних будинків Канева. Гроші виділили з бюджету району. 2 грудня сесія райради прийняла квартиру в комунальну власність і передала у службове користування райдержадміністрації.
— Далі почалися дива, — розказує Микола Фесенко. — Голова пожив у квартирі трохи більш як три тижні і захотів її приватизувати. 26 грудня на засіданні райради з'явився проект рішення "Про погодження на приватизацію".
Напередодні сесії засідала комісія комунальної власності. Із чотирьох депутатів за приватизацію житла висловився один.
— Попри негативне рішення комісії голова районної ради "регіонал" Михайло Бала виніс питання на голосування, — продовжує Микола Григорович. — У Канівській райраді — 58 депутатів. Для ухвалення рішення необхідно 30 мандатів. Перше голосування дало 18. Потім за наполяганням Бали депутати переголосували. "За" було 19. Оголосили перерву. Тільки-но депутати вийшли на перекур, як почалися дзвінки з вищестоящих організацій. Дзвонили навіть із області керівники управлінь.
По перерві голосували ще тричі. Востаннє — поіменно.
— Піднімався депутат і особисто казав "за" чи "проти". Результати обробки далися взнаки. Учителі й лікарі вже голосували "так, як треба". Але найсмішніше, що рішення не ухвалили. "За" було 25 депутатів.
На 30 грудня призначили позачергову сесію райради.
— Ми теж не сиділи склавши руки, — стверджує Микола Фесенко. — Скликали засідання ради ветеранів. Усі присутні висловилися проти приватизації житла головою адміністрації. У нас у районі є нагальніші проблеми. Цих 300 тисяч не вистачає на газифікацію села Яблунів.
Перед голосуванням Микола Фесенко запропонував Олексію Гиці відмовитися від житла.
— Ви багато хочете, — відповів голова райдержадміністрації.
— На сесії зачитали лист губернатора Сергія Тулуба. Він просив депутатів допомогти Гиці приватизувати житло. У результаті "за" проголосували 34 депутати. Рішення ухвалили, — продовжує Микола Григорович. — Голосувала вся Партія регіонів і три депутати від "Батьківщини" на чолі з головою районного осередку Олексієм Грищенком. Я попередив колег, що після зміни влади це ганебне рішення буде першим, за яке візьметься прокуратура.
Олексій Гика не надав довідку з Бюро технічної інвентаризації про відсутність у нього приватизованого житла.
— У Каневі я рік жив без квартири в собачих умовах, — каже він. — У місті облаштована трикімнатна квартира коштує 50 тисяч доларів або 400 тисяч гривень. Так глибоко запускати руку в районний бюджет я не хотів. Мені придбали житло за 300 тисяч. Там лише голі стіни. Щоб довести квартиру до ума, треба вкласти ще 300 тисяч гривень. Уявіть собі, я витрачуся на ремонт, а згодом держава в мене відбере житло. Хіба це розумно? Тому я і просив приватизувати. Із Канева я нікуди їхати не збираюся. Не дочекаються.
Торік Черкаська обласна рада виділила 500 тис. грн на купівлю житла головному лікарю дитячої лікарні Сергію Маркову. Він переїхав із Донецької області.
Коментарі
15