четвер, 08 серпня 2013 11:21

Тяжкохворий одесит скоїв самогубство через недоступність медпрепаратів

Тяжкохворий одесит скоїв самогубство через недоступність медпрепаратів
Фото: trassae95.com

Онкохворий чоловік скоїв самогубство, викинувшись з балкона будинку по вул. Академіка Корольова в Одесі, через нестерпний біль, який йому завдавала хвороба.

"У чоловіка було онкозахворювання. У руці він тримав записку, в якій написав, що більше не може терпіти біль", - сказав начальник відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Одеській області Володимир Шаблієнко.

Запобігти суїциду допомогли б нарковмісні знеболюючі лікарські засоби, вважають медики. За їх даними, сьогодні в Україні - мільйон онкохворих. Але тільки кожен шостий може отримати адекватне знеболююче, говорить Головний позаштатний нарколог МОЗ України Анатолій Вієвський. У цілому ж Україна займає 78-е місце в світі за доступністю до знеболюючих. При цьому суспільству постійно нав'язується думка, що чи не всі аптеки - наркопритони, скаржаться в МОЗ.

Тим часом, за офіційною статистикою МОЗ і МВС, серед усього обсягу наркотиків - 0,09% - лікарські засоби з наркотичними речовинами. Тому полегшення доступу до наркотичних лікарських препаратів тяжкохворих - найважливіший крок МОЗ та Уряду України до європейських стандартів паліативної допомоги, вважають лікарі. Але їх аргументи і статистика не завжди враховуються. Навпаки, звучать заклики кардинально обмежити, або взагалі заборонити застосування знеболюючих нарковмісних лікарських препаратів. Це, нібито, подолає наркоманію. Насправді, така заборона зажене ліки в тінь, застерігають експерти.

"Що ми маємо на сьогоднішній день? Кількість наркоманів не зменшилася, але збільшилася кількість осіб, які не мають належного адекватного лікування. Кому це може бути вигідно? Тільки тим групам, які прикривають незаконний бізнес", - впевнена начальник юридичного департамент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнта Ольга Скорина.

Втім, лікарі готові і далі йти по шляху легалізації знеболюючих засобів. Україна повинна виконувати свої зобов'язання перед Всесвітньою організацією охорони здоров'я про надання паліативної допомоги важкохворим. Перші кроки зробили в лютому - нарешті зареєстрували таблетовану форму морфіну.

"Хворий тепер не буде в муках чекати, коли до нього прийде або патронажна сестра, або" швидка ", і вколе йому знеболювальне. А може сам, при нестерпних болях, випити таблетку морфіну, яка вже зараз має легальний обіг в Україні", - говорить начальник управління лікарських препаратів і медичної продукції МОЗ України Людмила Коношевич.

Пасивність і зволікання в області паліативної допомоги, кажуть медики, призводить до порушення права на найвищий досяжний рівень здоров'я. Пацієнти та їх сім'ї змушені страждати, а іноді і піддаються жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню. А в таких ситуаціях самогубство здається єдиним виходом.

Зараз ви читаєте новину «Тяжкохворий одесит скоїв самогубство через недоступність медпрепаратів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

53

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути