пʼятниця, 16 вересня 2011 11:14

Тіло українця тиждень пролежало в турецькій лікарні: за нього вимагали $50 тис

15 вересня в Тернополі поховали 28 річного Олександра Остапієнка. Він помер більше тижня тому в турецькому місті Анталія. Родичам не віддавали тіла, тримаючи його як заставу, допоки страхова компанія не розрахувалася з клінікою.

Тернополянин поїхав з родиною в Туреччину 23 серпня. За день йому стало погано – почала боліти нога, піднялася температура. Місцеві медики госпіталізували його в клініку міста Анталія. Виявили проблеми з артерією, яка живить ногу. Вона тріснула в двох місцях – біля живота та біля коліна.

"Медики припускали, що це могло статися від удару, але Саша не пригадував, щоб кудись вдарявся. Його кілька разів оперували, але на коліні з артерією нічого зробити так і не вдалося. В результаті ампутували ногу. Підтримували медикаментозно, але в нього піднялася температура, почали відмовляти внутрішні органи", - розповів шваґро покійного Володимир Козевич.

7 вересня Олександр Остапієнко помер. Перед цим попросив себе помити.

"В той час біля нього була його мама. Лікарі дали їй поплакати над тілом 10 хвилин, потім забрали його в морг. Маму відвели в іншу кімнату, дали таблетку заспокійливого. Наступного дня заявили, що тіло віддадуть тільки, коли отримають гроші за лікування – 50 тисяч доларів. За таблетку заспокійливого сказали окремо доплатити 50 доларів", - продовжив Козевич.

Родичі повернулися на Україну. Добивалися, аби гроші за лікування заплатила страхова компанія „Еталон", в якої тернополяни застрахувалися перед поїздкою.

"Дзвонили ми їм по два-три рази в день. Весь час відтягували – то ще документи з Туреччини не прийшли, то прийшли, але не всі. Потім почали говорити про необхідність розтину. Страховики почали рухатися, коли ситуація набула розголосу. Казали, що повернуть тільки 30 тисяч, а решту прийдеться доплатити нам. Але врешті написали, що візьмуть на себе всі витрати. Тіло привезли в Україну за тиждень після смерті"

В страховій компанії кажуть, що затримка з репатріацією виникла не з їхньої вини.

"Як правило, організація репатріації займає від трьох днів. Це пов'язано з необхідністю оформлення відповідних документів, дозволів, їхнім перекладом, апостолюванням у консульстві, а також отриманням дозволу від авіаційної компанії прийняти вантаж на борт літака. В даному випадку в зв'язку з необхідністю врегулювання фінансових питань для організації репатріації був потрібен тиждень", - пояснив директор департаменту особистого страхування компанії "Еталон" Ярослав Юзва.

Під час переговорів українські страховики „сторгувалися" з турецькими медиками на 20 тисяч доларів. В результаті ті погодилися, аби їм заплатили 30 тисяч, замість 50, які вони вимагали раніше.

„На жаль, медицина – це бізнес, як в Україні, так і за кордоном. Людям достатньо часто доводиться платити за зайві дослідження і маніпуляції, так як вони не здатні оцінити їх необхідність. Саме тому ми завжди попереджуємо застрахованих – візит до лікаря необхідно узгоджувати зі страховою компанією, щоб вона мала можливість контролювати лікування", - зазначив Юзва.

В покійного Остапієнка залишився дворічний син – Денис. Після смерті чоловіка, його дружина –Тетяна, відкрила в банку рахунок для збору коштів на допомогу родині покійного.

№ рахунку 2924 4825 5091 00

МФО 305 299

ОКПО 14360570

отримувач: Приватбанк

призначення платежу: благодійна допомога Остапієнко Тетяні Богданівні ід.код.2941913067 для поповнення картки № 4627 0858 2252 1882

Зараз ви читаєте новину «Тіло українця тиждень пролежало в турецькій лікарні: за нього вимагали $50 тис». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути