У Карпатах спокон віку для лікування різних недугів застосовували плоди, листки та коріння ягід лохини (її ще у народі називають "голубика"). Заготовляють іх у липні-вересні.
Підприємець Віктор Дитинко у селі Оболоня Долинського району на Івано-Франківщині заклав плантацію лохини високорослої. Перші кілограми дорогоцінних ягід вже почав реалізовувати.
Віктор запевняє, що 50 г свіжої або замороженої лохини на день - це перший крок до ідеального здоров'я.
І це не перебільшення, адже лохина - продукт унікальний: вона вважається гіпоалергенною, уповільнює процеси старіння і покращує зір.
Крім того, нормалізує травлення і випорожнення. Для літніх людей це просто знахідка. Клітковина цієї ягоди має дуже м'якою дією і чудово чистить кишківник.
За словами лікара-терапевта, доцента Івано-Франківського медуніверситету Марії Семотюк найважливіша дія лохини в тому, що вона значно прискорює імпульси в нейронах. Нервова клітина починає працювати ефективніше, без збоїв. Виникає прекрасна синхронізація всіх нервових процесів в організмі.
Вона має протизапальну, десенсибілізуючу, антимікробну дію. Ця дивовижна ягода посилює гостроту зору, нормалізує обмінні процеси, зменшує втому очей (особливо при роботі з комп'ютером). Активно діє на оновлення клітин сітківки. Вміщені в ягодах біофлавоноїди наділяють її судинозміцнюючою і загоюючою дією. Так само перешкоджають тромбоутворенню, благотворно впливаючи на сітківку очей при цукровому діабеті.
Найкращими способами застосування ягід лохини є або вживання їх в свіжому вигляді, або у вигляді відвару. Листя голубики як лікарський засіб часто використовуються в якості інгредієнтів трав'яних зборів і відварів для лікування серцевих проблем, гіпертонії, цукрового діабету і запорів.
На ринку Івано-Франкіська літр гірських дикоростучих ягід продають за 20 гривень.
Коментарі