пʼятниця, 30 листопада 2012 13:13

Ртуть з розбитого градусника збирають гумовою грушею

Ртуть з розбитого градусника збирають гумовою грушею
Фото: nter.net.ua

Кілька днів тому 27-річна Ольга Зарубна під час вимірювання температури трирічному сину збила градусник.

"Звечора синові стало погано – боліло горло, усього трусило, а голова була гарячою. Вирішила поміряти температуру тіла градусником, – розповідає Ольга. – Струшуючи, я випадково стукнула його об край ліжка. Ртуть посипалася на підлогу".

За словами жінки, вона й гадки не мала, що робити далі. Малого перевела в іншу кімнату, а сама взялася визбирувати ртуть.

"Спочатку хотіла попилососити, але передумала і стала збирати гумовими рукавицями. Покидала усе у кульок, для надійності його зв'язала і поклала у ще кілька мішечків. Відчинила навстіж вікна, а пакунок з ртуттю винесла на балкон. До речі, він досі там стоїть, адже викидати у смітник не хочу, а ось куди його занести – не знаю".

Начальник відділу захисту населення та території управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львова Євген Басан розповів, що градусники розбивають як діти, так і дорослі. Перші – через свою цікавість, а другі – через необережність та поспішність. Найбільше випадків трапляється у холодну пору року, коли люди масово хворіють на різні респіраторні вірусні інфекції.

"Досить часто люди неуважні – поспішаючи вони стукають градусники об стіл, стільці і навіть ліжка. Інколи просто не міцно тримають сам корпус, і як результат градусник вилітає і розбивається", – коментує Євген Басан.

Якщо ртуть із градусника висипалася і людина не знає, що робити далі – слід звертатися за телефоном "101". Якщо ж висипаної ртуті не багато, її можна визбирати самостійно і віднести в управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення свого міста.

"Перше, що треба зробити – зупинитися, не панікувати і ні в якому разі не бігати, щоб не  порозносити ртуть ногами по цілій квартирі. Видимі горошини ртуті слід акуратно накотити одним папірцем на інший або ж втягнути ртуть гумовою грушею. Зібрану ртуть помістити у звичайну літрову банку, в яку на 1/3 влити води. Туди ж занурити сам розбитий градусник, адже у воді ртуть не випаровується", – продовжує співрозмовник.

Ще один варіант – зібрати ртуть ганчіркою чи губкою, попередньо змочені у хлорці чи білизні.

При потраплянні ртуті на килим, ковдру чи скатертину – їх варто обережно зібрати та витрусити на вулиці. Уся ртуть, за словами Євгена Басана, випарується.

Вдихання випарів ртуті дуже шкідливе для здоров'я людини. Оскільки ртуть є важким металом, найперше, де він може осісти, – це кістковий мозок та нирки. Відтак, накопичення ртуті в організмі може призвести до хронічних захворювань або ускладнень, зокрема, цирозу печінки.

Чи підвищений вміст ртуті в організмі людини може показати аналіз сечі.

 

Зараз ви читаєте новину «Ртуть з розбитого градусника збирають гумовою грушею». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути