У Палаці культури курорту "Миргород" провели творчу зустріч всіх бажаючих із відомими поетами Ніною Шаварською та Наталією Харасайло.
Багатьох зацікавив виступ відомої ведучої національної радіокомпанії України, автора 6 поетичних збірок Ніни Шаварської. До речі, вона також працює редактором міжнародної газети "Моя Україна", яка видається у США та орієнтована на представників української діаспори в цій державі.
Серед учасників зустрічі був і композитор, автор біля 250 пісень, Олександр Семенюк із Луцька. Він розважав людей своєю дотепністю, згадав про волинських повстанців і навіть закінчив розповідь висловом "Слава Україні!". Але відповіли "Героям слава!" лише кілька осіб.
"Да, уже немає того запалу, що був раніше, – витравили",– каже чоловік років шістдесяти, звертаючись до свого сусіда. – "Хоч при більшовиках лише за ці слова розстріляли б".
До речі, ще у недалекому минулому така форма привітання була запроваджена навіть у школах центральної частини України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арбузов розповів про економічні проблеми на шляху до ЄС
Після окупації у 1941 році України німцями і вигнання із її території окупаційних військ більшовиків, у школах почали запроваджувати національно-патріотичне виховання. Українці, котрі зайняли адміністративні посади при німецькій окупації, прагнули створити самостійну національну українську державу. Розпочали із культури та освіти.
"Будівництво національної української школи було одним з основних завдань і похідних груп ОУН, які слідом за німецьким військами вирушили в Наддніпрянську Україну. Відділ народної освіти Кременчуцького району очолив П. Швидь. Він розробив і розіслав восени 1941 року по школах Кременчуцького гебіту "правила внутрішнього розпорядку в новій українській школі",– пояснює кандидат історичних наук Віктор Ревегук.
Згідно вимог, над входом до школи повинен був висіти український герб – Тризуб, а у класах портрети діячів українського визвольного руху, рушники й патріотичні лозунги. Коли вчитель заходив до класу, то мав сказати "Слава Україні", а учні повинні були відповісти "Героям слава". А однією із перших пісень, котрі вивчали учні у школі, був гімн "Ще не вмерла Україна".
Коментарі
49