Майже 70% киян вважають, що малі архітектурні форми (МАФи), розміщені на тротуарах, біля станцій метро, ??а також біля шкіл, необхідно демонтувати. Про це свідчать результати вуличного опитування, проведеного в Києві фахівцями Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива".
Згідно з результатами опитування, за демонтаж МАФів, розміщених на тротуарах, біля станцій метро, ??а також біля шкіл, виступає 68% киян. 26% опитаних виступають за те, щоб МАФи продовжували свою роботу. 6% опитаних не визначилися.
Серед головних претензій киян до МАФів (респонденти могли вибрати відразу кілька варіантів відповідей) – небажання підприємців прибирати за собою. На антисанітарію і бруд навколо кіосків вказали 82% опитаних. 62% вважають, що МАФи, встановлені в публічних місцях (в переходах, на тротуарах, біля метрополітену), заважають проходу і навіть загрожують безпеці людей. 56% опитаних констатували низький рівень обслуговування МАФами. 52% вважають, що кіоски псують зовнішній вигляд міста. 46% опитаних закидають власникам МАФів продаж алкоголю і сигарет неповнолітнім. Нарешті, 38% опитаних впевнені, що кіоски через торгівлю алкоголем формують навколо себе зони з підвищеним рівнем злочинності.
У той же час майже 60% жителів Києва вважають, що легальні кіоски, розміщені в спеціально відведених місцях з урахуванням потреб киян, повинні працювати.
Зазначимо, що ставлення киян до кіосків залишається незмінно негативним протягом багатьох років. Так, згідно з результатами опитування Центру "Соціальний моніторинг", проведеного в 2011 році, за демонтаж кіосків на пішохідній частині вулиць біля станцій метро виступали 60% киян. А кіосків, розташованих на пішохідній частині вулиць, – 64%.
Коментарі
1