Понад 50 львівських підприємств зливають у міську каналізацію понаднормову кількість екологічно забруднених стоків, заявила прес-секретар водоканалу Уляна Горбата. За це вони щомісяця сплачують 600 тисяч гривень.
"Ми знаємо що у Львові смердить і хто забруднює стічні води, бракує лише можливості впіймати їх вночі", - заявив сьогодні на прес-конференції головний технолог "Львівводоканалу" Микола Одуха.
"Для того, щоб вирішити проблеми смороду у Львові потрібно жорстко заборонити скидати особливо забруднені органікою стоки в каналізацію Львова, - сказав Одуха. - Потім потрібно спроектувати та встановити станції для очищення побутових стоків, реконструювати очисні споруди й щось робити з осадом. Останнє — це очистка важкодоступних місць каналізації від залишків органічних сполук".
За словами чиновника у Вроцлаві була подібна проблема зі смородом. Вирішити її вдалося за 5 років шляхом модернізації каналізаційної системи.
"Каналізація міста Вроцлава реконструйована за якихось кілька років за мільярд гривень, - сказав чоловік. - З каналізаційного осаду вони видобувають природній газ. А ми витрачаємо на реконструкцію 100 мільйонів гривень".
Через сморід у місті багато людей відчувають втому, інколи нудоту, проте за даними санепідемстанції у Львові із повітрям усе добре.
"Ми проводили моніторинг стану атмосферного повітря міста, - розповів лікар відділу комунальної гігієни Львівської міської Санепідемстанції Володимир Олійник. - Дослідження ми проводили за графіком і, коли його складали, то не знали чи смердітиме у місті в день коли проводитимемо дослідження. За нашими даними перевищення шкідливих речовин у повітрі не було".
Зі стічних труб у повітря підіймаються метилмеркаптани, аміак, сірководень. Рівень меркаптану у повітрі інколи перевищує допустиму норму у 20 разів.
"Високий рівень меркаптану у повітрі впливає на захворювання органів дихання, спричиняє нервові розлади", - сказав Олійник.
Також у Одухи поцікавилися чому під час проведення Євро у Львові не було смороду.
"Під час Євро-2012 у Львові не смерділо, бо вітер дув в іншу сторону і зробив це Бозя", - заявиви чиновник.
Нагадаємо, протягом останніх трьох років у Львові кілька разів на тиждень з'являється жахливий сморід з каналізації. Кілька місяців тому на знак протесту депутати від "Свободи" прийшли на засідання облради у масках, а у GoogleMaps створили спеціальну карту смороду, де можна відзначати коли, де і як смерділо у місті.
Коментарі
22