четвер, 17 жовтня 2013 17:27

Комара віком 46 мільйонів років знайшли у США

Комара віком 46 мільйонів років знайшли у США
Кадр з фільму "Парк юрського періоду". Фото: lenta.ru

Група палеонтологів зі Швеції та США виявила комара віком 46 мільйонів років, в черевці якого збереглися сліди крові. Про це пише Nature News.

Кровососа з палеогену було виявлено в сланцевих відкладах на північному сході штату Монтана в США. Незважаючи на крихкість, черевце комара дуже добре збереглося. Усередині нього міститься велика кількість речовини, яка входила до складу гемоглобіну випитої комаром крові. Ця речовина має назву гемом.

ДНК в крові комахи знайти не вдалося, оскiльки нуклеїнові кислоти руйнуються досить швидко. Вік найстародавнішої нуклеїнової кислоти, яку вдавалося прочитати досі, становить близько 700 тисяч років. Вона була виділена групою данського дослідника Еске Віллерслева з кісток дикого коня.

Виділення ДНК з крові, які збереглася в черевці комара, і подальше її використання для клонування динозаврів було основою фабули фільму "Парк юрського періоду". За винятком неможливості збереження ДНК понад півтора мільйони років, багато з процедур, описаних у фільмі, справді мають наукову основу: так, для відновлення повного генома за фрагментами ДНК дійсно можна використовувати аналіз найближчих родичів і нащадків вимерлої тварини.

Зараз ви читаєте новину «Комара віком 46 мільйонів років знайшли у США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути