субота, 10 вересня 2016 12:15

Аферисти розводять українців на гроші у соцмережах

Аферисти розводять українців на гроші у соцмережах

Кількість інтернет-аферистів в Україні зростає щодня. Як дурять українців, сайт Gazeta.ua поцікавився у користувачів соцмереж.

"Моя тітка не може знайти сина, який зник в АТО у 2014 році, - говорить львів'янка Аліна Герасимюк. - Хлопці, які були з ним в одному бою, кажуть, що він згорів у БТРі, але тіла не знайшли. Ольга Леонідівна досі вірить, що він живий. Не знаю, яким чином, але її контакти роздобули шахраї. Почали писати у "Фейсбук", що за 500 доларів дадуть інформацію про сина. Вона перерахувала 14 тисяч гривень на картку шахраям. Номер, з якого їй телефонували, відключений".

Програміст Богдан Ланковий із Києва віддав шахраям 300 гривень.

"Знайома постійно постить у "Фейсбуці" інформацію про людей, яким треба гроші на лікування, - розповідає Богдан. - Коли збирали для 2-річної дівчинки, я пожертвував 300 гривень із зарплати. Через два місяці побачив сюжет про шахраїв, які заробляють на чужому горі. Виявилося, що ставили фото дитини, яка живе у Росії. Його просто взяли зі сторінки її мами. Ніякого лікування вона не потребує. Я почувався обкраденим. Тепер, якщо хочу комусь допомогти грошима, телефоную на номер батьків і уточнюю діагноз, в якій клініці лежить дитина".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три найбільші будівельні афери за 25 років

Аби вас не обікрали у соцмережах, треба бути уважним і перевіряти факти. Про це Gazeta.ua розповіла психолог Валентина Домська.

"Не покладайтеся лише на власну інтуїцію, - говорить Домська. – За свою наївність і довірливість можете поплатитися. Хочете допомогти хворому, для якого збирають гроші у соцмережі, не полінуйтеся дізнатися про його діагноз, уточніть, у якій лікарні він лежить, перевірте, який фонд збирає для нього гроші і перепитайте у батьків, чи благодійні кошти до них доходять".

Користувачів соцмереж розводять на гроші організатори псевдоконкурсів.

"У наш час всі хочуть отримати щось на халяву, - каже психолог. – Часто азарт засліплює розум. Люди активно беруть участь у конкурсах, де розігрують дорогу техніку, авто чи квартири. Серед організаторів таких конкурсів чимало шахраїв. Багатьом користувачам після участі у липовій лотереї приходить повідомлення: "Ви переможець! Вітаємо. Щоб отримати свій подарунок, сплатіть за його доставку на пошті чи скиньте гроші на картку". Люди ведуться і віддають злодіям свої гроші".

Нагадаємо, Gazeta.ua склала рейтинг афер, які запам'яталися українцям.

Зараз ви читаєте новину «Аферисти розводять українців на гроші у соцмережах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути