"Першу книжку мою було видано у віці, коли Пушкіна вже застрелили на дуелі. І нехай вас не вводить в оману оце безособове "було видано", бо сам і видав. До того ж — на позичені гроші", - пише Антон Санченко про російськомовну збірку оповідань "Вызывной канал" у новій книжці "Самовчитель графомана". Письменник розказав про свій літературний досвід і дав підказки письменникам-початківцям, як видати першу книжку.
"У виданні йдеться про шлях текстів до читача, - каже автор. - Вони іноді доволі довгі. Першу книжку я писав, а потім намагався видати років з десять. Успіху досі не відчув. Відчув певний прогрес. У "самовчителі" є рекомендація - заповнювати через певний тривалий час, скажімо, десять років, своєрідну анкету, на кшталт маркетингового аналізу у стратегічному плануванні. Якщо навіть відбулися непомітні зміни, то коли порівнюєш, як було і як стало - розумієш, що є привід для оптимізму".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Івано-франківських письменників зібрали під однією обкладинкою
Книжка ілюстрована коміксами. Вийшла одночасно у паперовому і електронному форматах.
"Невдача і поразка - різні речі, - продовжує Санченко. - Поразка - це коли людина опустила руки й пішла пити горілку в гастрономі на Пушкінській. А там давай розповідати, які всі погані і як все погано, попутно пліткуючи про тих, в кого щось вийшло. А невдача - це коли спробував, не вийшло, треба спробувати інакше. У мене таких спроб вистачило на цілу книжку. Що б не було, не бачу приводів для відчаю. Втираю соплі рукавом і починаю спочатку. Письменникам початківцям раджу робити усі помилки, які робив сам. Бо на чужих ніхто нічого не навчиться. Найпоширеніша помилка молодих письменників - думати, що видавці зацікавляться твоїми текстами, варто їх вивалити десь в інтернеті. Є речі, які автор має зробити сам. Відіслати свій рукопис власноручно, наприклад".
Коментарі