
Більшість будинків в Україні зводять із порушенням будівельних норм через дозволи пожежної інспекції, які замовник може легко купити.
Так вважає Володимир Черняк, генеральний директор ТОВ "Сканрок", про що він розповів у коментарі Gazeta.ua.
"У ДСТУ (Державні стандарти України) чітко написано, які матеріали можна використовувати і коли, - розповідає Черняк. - Але насправді 70% будівель міста Київ зводять із порушенням правил. Це відбувається за допомогою пожежної інспекції, з якою фінансово вирішують усі питання. Після чого замовники отримують дозвіл. Питання закривається, адже самі ж пожежники будуть приймати об'єкт в експлуатацію".
За словами експерта, в Україні також катастрофічна ситуація з порушенням процесу проектування.
"Фасадні системи – дуже складні конструкції і можуть висіти навіть на 25-поверсі у районах 80-ти метрів. А сьогодні навіть проектів для фасадів немає. Плита шириною 80 см і довжиною 120 см із висоти 9-го поверху може у будь-який момент зірватися, якщо вузли змонтовані неправильно. Можна лише уявити, до яких це може призвести наслідків", - підкреслив він.
На думку Черняка, багато проблем при експлуатації будинків виникає із використанням утеплювача – пінополістиролу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб запобігти новій пожежі, у будинку на Шулявці треба переробляти фасад - архітектор
"У нормах чітко написано, що пінополістирол можна застосовувати до відмітки 23,5 м. А у Києві його використовують до 25 поверху. Утеплювач вставляється у пінопласт і його не можна загасити. Саме це і відбулося у будинку поблизу станції метро "Шулявська", - заявив будівельник.
Нагадаємо, 31 травня загорівся 25-поверховий будинок у Києві на вул. Гетьмана, 1Б. Відомо, що спалахнула зовнішня обшивка, яку пожежники не змогли швидко загасити. Мало того, рятувальники не мали змоги навіть дістатися вище 18 поверху. На щастя, жертв і постраждалих тоді не було.
Коментарі
4