Ексклюзивы
среда, 15 августа 2012 17:53

Захотів до Києва, бо там більше перспектив. Михайло Туряниця на зовнішньому тестуванні набрав 600 балів із трьох предметів

 

До тестів готувався старим китайським способом – учив. Не розраховував на халяву. Мама ­більше ­вірить у всякі забобони. ­Навчила мене ­після занять закривати книжки й ­зошити. Бо як ­залишиш розгорнуті, то всі знання вилетять. А ще шукала в інтернеті тести попередніх років. Ми разом ­пройшли весь курс історії України, української мови та літератури, ­англійської.

Можна було обрати чотири ­предмети. Для вступу достатньо трьох. ­Мої однокласники вважали, що зайвий тест збільшить їхні шанси на вступ. Але навіщо мені тест із математики? У технічний вуз я не вступ­лю – максимум зможу спробувати піти на міжнародну економіку. Загрузити себе по горло – це не мій стиль. Я здавав три тести – зате щодня мав час на прогулянки, друзів та інтернет. Люблю поговорити "ВКонтакте".

Перехвилювався через запрошення на тести. На моїй сторінці на сайті ЗНО писали "Лист відправлений", "Лист доставлений до поштового відділення", "Лист вручений". ­Пішов на пошту, а там показали відомість, де стоїть досить подібна до мого ­підпису ­закарлючка. Поштарка помилково вкинула лист до сусідської скриньки. Як там ­з'явився мій підроблений підпис, не з'ясовував.

Тоді вперше подумав, що тести складу добре. В мене всі справи, які погано починаються, потім ідуть як по маслу.

Раніше учням, що набрали максимум, навчальні заклади надсилали запрошення вступити до них.

Але ­цього року прийняли закон про захист особистої інформації, і центрам заборонили роздавати адреси дітей.

Єдиний навчальний заклад, який активно запрошував мене вступити, – Ужгородський національний університет. ­Батько мого однокласника працює там проректором. Він розказував про можливість індивідуальної програми, закордонні семінари, обіцяв підвищену стипендію. Але я захотів до Києва, бо там більше перспектив. З батьками вибрали Університет імені ­Шевченка.

На мою спеціальність узяли 15 бюджетників. Із них п'ятеро – ­мої знайомі. Ми зустрічалися на всеукраїнських олімпіадах.

Шкільна програма – важка і велика, але її можна опанувати, якщо все робити вчасно. Я завжди вчив те, що задавали в школі. Ніколи не відкладав на вихідні. У восьмому класі брав участь у олімпіадах із восьми предметів. У всіх посів призові місця.

У навчанні все має бути чітко. ­Зрозумів це в третьому класі, коли вчителька поставила вісім балів за правильно розв'язану задачу. Знизила бал, бо в поясненні я написав "стільки ­мотків у метрів нитки", а треба було "стільки метрів нитки у мотку".

Я буду першим філологом у сім'ї. Батьки вивчилися на викладачів математики. Дідусі й бабусі теж мали технічні спеціальності.

Сейчас вы читаете новость «Захотів до Києва, бо там більше перспектив. Михайло Туряниця на зовнішньому тестуванні набрав 600 балів із трьох предметів». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 35413
Голосование Какие условия мира и остановка войны для вас приемлемы
  • Отказ от Донбасса, но вывод войск РФ со всех остальных территорий
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Отказ от Крыма и Донбасса при предоставлении гарантий безопасности от Запада по всем остальным территориям
  • Остановка войны по нынешней линии фронта
  • Лишь полный отвод войск РФ к границам 1991-го
  • Ваш вариант
Просмотреть