80% дітей мають залежність від інтернету

Проводять в смартфонах до 10 годин на добу

Сьогодні день безпеки в інтернеті. Гадаю, це чудовий привід нагадати, що ми живемо зовсім в іншому світі, ніж жили 20 років тому.

Людство проводить в мережі все більше часу. Тому сюди – в інтернет, крім котиків та кумедних мемів, перетягнулась і злочинність. До того ж – вся, що існувала у реальному світі. Навіть фізична – від доведення до самогубства до визначення місця перебування потенційної жертви.

Та як на мене, найпоширеніша проблема безпеки, яка виникає у мережі, – це залежність. Найпоширеніша, бо нею уражені майже всі діти. Вже сьогодні у 80% дітей помірна залежність. У 10% залежність – критична. Переважна частина дітей проводять в смартфонах від 6 до 10 годин на добу.

В інтернет, крім котиків та кумедних мемів, перетягнулась і злочинність

Соціальні мережі стають частиною нашого життя. Без них складно уявити соціальну активність. Але, це палка з двома кінцями. Будь-що у великих дозах перетворюється на отруту. Клаптикове світосприйняття, складність розуміння великого об'єму матеріалу, проблеми з логікою, спілкуванням з іншими людьми, особливо за межами екрану, – це все наслідки інтернет-залежності.

Можете відбирати гаджети, але це не вирішить проблеми. Це так само як забрати у дитини 20 років тому вулицю. Хочеш не хочеш, а ти все одно на неї повертається. Тому, щоб діти не були залежними не варто починати з негативу. Просто зробіть три речі: приклад, увага і заміщення.

Приклад. Не хочете, щоб діти проводили багато часу в мережі – не "зависайте" в ній самі. Дитина несвідомо копіює своїх батьків, грає в "дорослих", тобто в ті ж ролі, що старше покоління. У тому числі й в "зависання в інтернеті", І перед тим, як боротись з залежністю в дитини, подумайте чи немає залежності у вас?

Не хочете, щоб діти проводили багато часу в мережі – не "зависайте" в ній самі

Увага. Сучасні діти – "продукт" уже "цифрових" батьків. Тобто тих, які й самі зростали в епоху становлення та поширення гаджетів. І ці ж батьки, щоб полегшити собі процес виховання, не задумуючись давали планшети/телефони дитині. У нас з'явилось ціле покоління, виховане інтернетом. Щоб не було залежності – проводьте самі час з дитиною. До речі, цей метод "лікує" залежність як у дітей, так і у дорослих.

Заміщення. Дитина може не знати інших видів активності, крім зависання у мережі. І щоб дитина не була залежною, щоб її не тягнуло назад в мережу, їй має бути цікаво офлайн. Тому найкращий вихід – це знайти дитині цікаве заняття. До того ж не лише віддати на гурток. А, наприклад, провести час разом з батьками. Тоді можна відразу убити двох зайців.

Роль інтернету зростатиме. Наше завдання не обмежити це зростання, а створити правила поведінки у ньому. Як свого часу для зростаючої чисельності авто створили правила дорожнього руху.

Богдан Петренко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Погода