Чому МВС умисно йде на конфронтацію з суспільством?

Поліція кидає величезні ресурси на дискредитацію жертв нападів

Після серії останніх нападів на активістів ми часто чуємо від різних зорянів та шкіряків, що громадські активісти повинні допомагати МВС, а не критикувати його. Чесно кажучи, я особисто не зовсім розумію, що вони мають на увазі. Я як потерпілий і так ходжу до слідчого за першим же викликом та роблю все можливе, щоб допомогти слідству.

Але говорячи про "співпрацю" поліція одночасно робить все, щоб посилити конфронтацію між МВС та активістами.

По-перше по сьогоднішній день не затримано жодного замовника нападів. І це точно не сприяє потеплінню стосунків та виникненню довіри.

Не затримано жодного замовника нападів

По-друге, представники МВС замість здійснення своєї роботи намагаються грати в політику. Ми не бачимо реальних слідчих дій, зате спостерігаємо тих же шкіряків на багатьох телеканалах, тони постів у "Фейсбуку" від численних радників та купу лайна від ботів, котрі розповідають, що нібито злочини вже розкриті, все не так однозначно, поліція хороша і гарно працює. Замість визнання проблеми та спроб її виправити, МВС відверто бреше нам всім в очі.

По-третє, практично після кожного гучного нападу ми бачимо цілий комплекс заходів від поліції, спрямованих на дискредитацію жертв нападів та спроб сказати нам, що це були не замовні 50+ нападів, а всі пов'язані з побутовими/хуліганськими/особистими мотивами. Щоб ти, читачу, не вважав, що півсотні замовних злочинів є системою, а думав що це збіг. Випадковість. Окремі чиїсь там розбірки.

І є багато таких прикладів. Після останнього нападу на мене було вилито тонни бруду. Були сотні розповідей, що нібито Стерненко неврівноважений психопат, напад був побутовим і взагалі, це його замовив колишній знайомий.

Спочатку від МВС розганялась теза, що кислотою Гандзюк облили через ревнощі якоїсь жінки. Не пролізло. Тоді почали брехати, нібито вона корупціонер та проросійська

Після нападу на Катерину Гандзюк ми бачили таку ж картину. Спочатку від МВС розганялась теза, що кислотою Катю облили через ревнощі якоїсь жінки. Не пролізло. Тоді почали брехати, що нібито вона корупціонер та проросійська. Що, знаючи Катю, звучить не просто дебільно, а й дуже абсурдно. Потім версія мусорів змінилась на те, що вона просто погана людина зі скелетами в шафі, а значить напад було скоєно, бо вона нібито сама винна.

Зараз, коли намагались вбити Олега Михайлика, історія продовжується. В хід пішли темники в традиціях мусорів, що жертва нападу є негідником, все не так однозначно і взагалі активіст винен в тому, що на нього напали. Купа тупої конспірології, приправлена висмоктаними з пальця маніпуляціями.

Ці посили МВС робить цілком усвідомлено та з конкретною метою - налаштувати суспільство проти потерпілого. Змусити всіх думати, що він настільки поганий, що можна облити кислотою, порізати, застрелити. Бо тоді мусорам буде простіше далі не повідомляти про підозру замовнику. Видавати затриманих підозрюваних за реальних, а не підставних. Сцяти нам в очі, розповідаючи про божу росу.

Замість того, щоб заарештувати замовників, поліція виправдовує скоєні злочини

Я хочу щоб ви усвідомили, що прямо зараз поліція замість виконання своєї роботи кидає величезні ресурси на дискредитацію жертв нападів. Замість того, щоб заарештувати замовників, вони виправдовують скоєні злочини. Замість розкривання злочинів, нам в екрани телевізорів та в стрічки соцмереж лізуть шкіряки, геращенки-форостяки та інши артеми шевченки з розповідями, як класно вони працюють, які чудові у нас поліцейські, як їм заважають "погані" активісти, що сіють атмосферу ненависті. Вони формують таку думку абсолютно централізовано. Це видно з їх тез та риторики. За словами різних мусорів стирчать вуха політтехнологів та медійників.

Для чого їм це? Чому поліції б не впіймати замовників/посередників/виконавців і тим самим зняти градус суспільної напруги? Чому МВС замість співпраці з суспільством умисно йде на конфронтацію? Очевидно, такі задачі не стоять. Задачі у них інші. Аналізуючи поведінку відомства, подумайте, які. І чи можуть бути люди в формі причетними до терору проти громадських активістів. Питання риторичні.

І поки на волі замовники, мусорів можна офіційно вважати співучасниками замовних вбивств, замахів та нападів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Антон Мороз Фахівець із соціальної роботи ГО "Форпост"
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Погода