Андрій Таїцький
Викладач англійської мови. Працює у В'єтнамі
28.08.2018
803

Українець – учитель англійської у В'єтнамі отримує від $1000 на місяць

В Азії викладання англійської відбувається через ігри

Україна взірцем для наслідування має Європу. Мало українців цікавляться, що собою являє Азія. А от для мене вона стала джерелом можливостей і ковтком свіжого повітря.

Зараз у В'єтнамі триває бум на вивчення англійської мови. За прикладом сусідніх Китаю і Таїланду, політична верхівка країни вирішила, що В'єтнам потребує зближення із Заходом, тому населення має володіти англійською. Багато уваги приділяють дітям шкільного віку. Працюють тисячі центрів по вивченню мови і кожен з них хоче мати іноземного вчителя.

Щоб влаштуватися на роботу вчителем потрібно знати англійську на рівні вище середнього (Upper Intermediate, B-2). Зазвичай роботодавці вимагають від кандидатів також наявність вищої освіти. Особливо добре, якщо ви маєте профільну, пов'язану з англійською мовою.

Для громадян України туристичну візу до В'єтнаму видають на 90 днів. По ній можна працювати

Для громадян України туристичну візу до В'єтнаму видають на 90 днів. По ній можна працювати. Коли термін візи спливає, можна виїхати за кордон, а потім заїхати знову, отримавши нову туристичну візу на 90 днів. Це цілком легально. Є багато агентств, де вам можуть зробити бізнес або робочу візу на рік і довше. Але краще побудувати гарні стосунки з якимось центром, дитсадком чи школою, домовитись про довготривалу співпрацю. Тоді навчальний заклад допоможе отримати робочу візу.

Щоб почуватися впевнено на співбесіді важливо отримати сертифікат вчителя. Це можна зробити онлайн. Найпопулярніші сертифікати – це TEFL і CELTA. Я отримав TEFL вже будучи у В'єтнамі. Цей курс включає 120 годин лекцій і завдань. Коштує навчання $200-300. Також в нагоді стануть сертифікати, що підтверджують рівень знання англійської мови, такі як IELTS, TOEFL, FCE, тощо.

Гарний варіант для людей, які нещодавно приїхали на роботу — дитячі садки. Можна працювати в кількох одночасно.

Розповсюджений вид навчальних закладів - приватні центри. Діти ходять куди у вільний від звичайної школи час.

Також можна знайти вакансію у загальноосвітніх школах, давати онлайн уроки, або проводити приватні заняття один на один чи маленькими групами.

Однією з основних форм вивчення мови в дитсадках є прості дитячі пісеньки

В Азії викладання англійської відбувається через ігри. Уроки будують так, щоб дітям було весело і цікаво, щоб викликати в них бажання вивчати мову. Наприклад, однією з основних форм вивчення мови в дитсадках є прості дитячі пісеньки. Вчитель вмикає пісню на комп'ютері, діти встають зі стільчиків, пританцьовують і співають. У В'єтнамі люблять яскравих, активних та життєрадісних людей, які вміють створити позитивну атмосферу в класі і постійно посміхаються. Не дуже люблять, коли вчителі мовчазні, замкнуті і сором'язливі.

Найкращі міста для роботи – це найбільші мегаполіси країни Ханой і Хошимін. У Ханої вища зарплатня, а в Хошиміні кращий клімат. Багато людей працюють вчителями в центрі країни у місті Дананг. Місто розташоване на морському узбережжі, має багато культурних пам'яток. Але там вищі стандарти при прийомі на роботу і нижча зарплатня, ніж в Ханої і Хошиміні.

Ще один варіант - це поїхати в село, або маленьке містечко в провінції. Для деяких моїх знайомих такий варіант вирішує одразу всі проблеми. У провінції учитель може отримати достатньо робочих годин і школи часто надають житло.

У провінції зарплата становить від $1200, при цьому школа платить за житло

У містах за 1 годину уроку платять $15-25. Якщо працювати 17-20 годин на тиждень, можна отримувати $1000 на місяць і вище. В провінції ситуація приблизно така ж. Якщо укладати контракт зі школою на повну зайнятість зарплата становить від $1200, при цьому школа платить за житло.

Щодо витрат, переліт з України до В'єтнаму коштує $350-400. Ще $25 потрібно заплатити за візу і $15 за запрошення для в'їзду в країну. Житло у В'єтнамі можна зняти за $200 за місяць. Зазвичай просять платити за 2 місяці і залишити депозит. Тому в сумі виходить $600. Повсякденні витрати для усіх різні. Але ціни у В'єтнамі приблизно такі ж, як і в Україні. Є майже всі продукти, що і вдома. Загальний бюджет для поїздки у В'єтнам – $1500. Це суттєві гроші, але якщо все вийде, то за пару місяців вони до вас повернуться.

Андрій Таїцький, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Єгор Стадний Директор аналітичного центру CEDOS
Олександр Поліщук Військовий дипломат, аналітик Фонду "Майдан закордонних справ"
Андрій Таїцький Викладач англійської мови. Працює у В'єтнамі
Сергій Тарута Народний депутат, лідер партії "Основа"
Вероніка Мудра Голова громадської організації "Біла Стрічка"
Погода