По кому співає Іво Бобул?

Український співак заявив про президентські амбіції

Страшно уявити, але минулого тижня Україна знову перетворилася на країну, яка слухає Іво Бобула. Причому не в тому традиційному значенні, коли наші вуха раптом заповнюють звуки радянської версії української культури у виконанні забутого його пережитку. В страшнішому. У тому, де забутий пережиток з останніх потуг видобуває з себе обіцянку піти в президенти, аби привернути увагу якщо не до своєї творчості - а вона останнім часом виражається лише в пишності зачіски Бобула - то хоча б до своєї персони.

Забутий пережиток з останніх потуг видобуває з себе обіцянку піти в президенти, аби привернути увагу якщо не до своєї творчості, то хоча б до своєї персони

В серйозність слів людини, яка спирається на аналітику на зразок "у фейсбуку одна людина написала" та яка давно нецікава масам, можуть повірити лише ідіоти. Ну або українські ЗМІ. Ті миттєво вибудували калопровід і транслювали глибокі думки головного "бобуліста" країни кілька днів поспіль.

Проблема не у трансляції продукту, який так радо споживає наша аудиторія - їй дають те, чого вона просить, суцільний медійний "макдональдс". Проблема в тому, що журналісти несуть цю інформацію з абсолютно серйозними таблами. Ніхто навіть не намагався бодай трошечки додати сатиричних тональностей своїм "новинам" про "бобулістичні" амбіції. Їх просто розмножували і розповсюджували по Інтернету віяловим способом.

І от що з цього приводу я хочу сказати.

Країні не вистачає сатиричних проектів! Це там можна транслювати меседжі Бобула, не вдаючись до додаткових пояснень

Країні не вистачає сатиричних проектів! Це там можна транслювати меседжі Бобула, не вдаючись до додаткових пояснень. Бо саркастичне забарвлення медійного ресурсу вже є маркером ставлення до новини. Серйозні ж ЗМІ своєю нейтральною подачею хворобливих фантазій муміфікованого мозку просто легітимізують їх, нормалізують їх для публіки, яка одразу ж опускає високо підняті брови на місце і дивиться на маячню так, ніби це золотий стандарт норми. Завдяки цьому толерантність до маячні зростає у нашому суспільстві в геометричній прогресії. І це зовсім не так смішно, як могло би здаватися під час розміщення новини про людину, яка в президентську гонитву хіба що по мордатості вписується.

То по кому співав Бобул? Та по нашій журналістиці, наступним кроком для якої тепер, вочевидь, стане трансляція усього, що пишуть на парканах. З абсолютно серйозними обличчями.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода