Віктор Тригуб
Редактор і засновник журналів "Музеї України" і "Нова Січ", член Національної спілки журналістів, Почесний працівник туризму України
14.03.2015
540
2

З героями бату "Айдар"

Якщо айдарівець каже - Не брав!, значить не віддасть...
Фолькльор АТО.
На базу легендарного батальйону "Айдар" ми приїхали вже в темряві. Перед тим зазирнувши у прифронтову Райгородку. Щастя вже спало.
Повечеряли в їдальні, столи якої завалені салом, соліннями, якимось делікатесами, зібраними людьми з усієї України. Мабуть це і є реальна народна любов?
Я нарешті зустрівся з нашим багаторічним юристом журналу "Музеї України" Іваном Макаром, нині добровольцем "Айдару". Нещодавно він, Микола Греков і Ігор Грещук проводили в Музеї української пропаганди аншлагову прес-конференцію. Перед Новим роком був у нас і перший комбат С.П.Мельничук...
Стареньким джипом ми рушили до гуртожитку, де пан Іван на відео розповів про ситуацію довкола бату.
https://www.youtube.com/watch?v=cZErT7eIeLg&list=UU_5I-7Yh_EmnU1rrRtkWO8w Якраз у той день, вони нарешті прийняли присягу...
Зустрів земляка з Моспіно...
Зранку ми здійснили неспішну екскурсію Щастям, поснідали.
Поки шеф каравану Робін і Віка Мірошніченко розгружали і розподіляли допомогу, я поспілкувався з айдарівкою Вітамінкою.
https://www.youtube.com/watch?v=TbqJ9q6yKYI&list=UU_5I-7Yh_EmnU1rrRtkWO8w
Минулого разу, перед рейдом на Станицю Луганську, встиг лише сфотографувати... Знайомтеся - новий дівочий символ цієї війни!
Врешті, вдалося поговорити з хронічно заклопотаними волонтерами Вікторією Мірошніченко і нашим Робіним.
https://www.youtube.com/watch?v=GULlok1O1Hw&list=UU_5I-7Yh_EmnU1rrRtkWO8w
Це реально волонтерські символи АТО, яких знають всі, які реально ризикують, не маюи часу на піар - жорсткий ритм. Збори-поїздка-збори...
Дуже вразив харизматичний воїн Борода. Айдарівці звільнили два села за Станицею Луганською. Кілька бійців утримують понад 100 кв кілометрів території. Будуються, укріплюються... Колишній активіст Майдану не розлучається з кулеметом, маючи чіткі переконання і ясне розуміння розвитку України.
https://www.youtube.com/watch?v=84qNXhLjFqk&list=UU_5I-7Yh_EmnU1rrRtkWO8w
Готовий член Уряду! Депутат! Генпрокурор... Так і уявляю його - в камуфляжі, з кулеметом, повільно йде кулуарами Верховної Ради, де вже немає жодного негідника!
Бороду - до влади!
Наші змоталися з передачами в госпіталь. Ми заїхали на блок-пост, до центрального входу на ТЕЦ, який періодично обстрілюють.
Рушили на Новоайдар, Старобільськ, відвідавши ще пару баз і блоки...
"Айдар" звинувачують у чому завгодно. Але, це саме вони минулого року переламали ситуацію на півночі Донецької і Луганської областей! Саме ці хлопці з 24 штурмового батальйону ЗСУ звільнили найбільше міст. Саме вони ставали прикладом мужності для переляканих і дезорганізованих армійських частин, які вперше увійшли в бій і розбігалися при перших залпах...
Їх називають партизанським загоном. Вперше туди потрапивши, я зрозумів, що то Січ. З чіткою самоорганізацією, дисципліною, взаємовиручкою.
На базі цього підрозділу давно треба створити полк, кажуть бійці. Призначити авторитетного командира, все офіційно оформити. І Міноборони повинне тим вдумливо і обережно зайнятися.
Це один з кращих добровольчих підрозділів Нової Української Армії!
Його треба посилити, озброїти, легалізувати.
І Україна переможе!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Щастя

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"