Олександр Бригинець
Журналіст, громадський діяч, Позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО
26.08.2014
2768

Назарбаєву і Лукашенко зрозуміло, що головна проблема в Путіні

Переговори. Перемир'я. Це такі несподівані слова, які мають смисл незалежно від результатів. Нагадаю про десятиденне пермир'я чи незастосування зброї на Донбасі зразу після обрання Порошенка президентом України. Тоді багато кому здавалося це безглуздим. Але коли я говорив з людьми на Донбасі, то вони казали: "Ви знаєте, ми думали, що в Києві наші вороги, але коли було оголошено про незастосування зброї, а сепаратисти і терористи продовжили її застосовувати – ми зрозуміли, що нам ворог це сепаратисти і терористи, а не Київ, не Майдан, не Порошенко!".

У даному випадку (в Мінську) відбувається те саме: немає значення, чим закінчаться сьогоднішні переговори. Вони закінчаться, швидше за все, продовженням переговорів через деякий час. Думаю, що ніяких особливих рішень прийнято не буде. Але є найважливіше – Україна готова вести переговори. Ми готові не лише воювати із нашими ворогами, але й говорити. І коли Меркель каже, що військового рішення цієї проблеми немає, то вона права у тому розумінні, що сьогодні спосіб перемогти Путіна, це створення антипутінської величезної коаліції. Влади світу до цього готові, але вони готові створювати антипутінську коаліцію не у вигляді військових сил, а у вигляді різного спектру різних дій. В тому числі мирних, економічних дій, три рівні санкцій – це все антипутінська коаліція.


Я переконаний, що переговори у Мінську посилять антипутінську коаліцію. Вони також дають зрозуміти нам, що уже в путінській коаліції між Лукашенком і Назарбаєвим теж є свої бачення того, що Путін не правий. Назарбаєв прямо сказав - він впевнений, що вирішення питання на Донбасі залежатиме від переговорів між Порошенком і Путіним. Зауважу: "з Путіним", а не з ДНР чи ЛНР! Тобто навіть для Назарбаєва і Лукашенка зрозуміло, що в Путіні головна проблема. І це дуже важливо, що вони це розуміють. Тому що свої ЛНР і ДНР Путін може влаштувати і в Казахстані, і в Білорусії. Тому і Казахстан і Білорусія дивляться на Україну із надією. Якщо ми переможемо, то і вони теж почнуть свій шлях до незалежності. До справжньої незалежності, а не до тої, яка в них є сьогодні.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"