Вибори, вибори, кандидати...

Тема перевиборів Парламенту зараз є однією з найбільш обговорюваних в Україні, поступово забуті питання необхідності люстрації влади, потроху відходить в історію біль за "Небесною сотнею". Перевибори ось сьогоднішній тренд.

Порошенко розкручує міф про те, що перезавантаження влади без перевиборів Парламенту не можлива. Доволі сумнівна теза, якщо виходити із того, що напередодні проводились вибори до Київської міської ради і там ті ж самі "перезавантажені" обличчя, які вже не один рік не вилазять із корупційних скандалів. Але не в тому річ. Якщо народ хоче ще раз бути ошуканим то нехай. Але давайте розберемося, яка перестановка сил нас чекає. Якщо вибори проводити за пропорційною системою, то при наявності старого бар'єру на рівні 5%, то ризикують залишитись без парламентського корита "Свобода" та КПУ, про це дуже красномовно свідчать результати виборів їх очільників на Президентських виборів. У той же час у Парламент зможе увійти Радикальна Партія О. Ляшка та "Громадська позиція" А. Гриценка, але їх прохід у Верховну Раду Україну можлива за умови відсторонення від голосування Донецької та Луганської областей, як вже було зроблено під час президентських виборів. Однозначно збільшиться представництво УДАРу або коаліції УДАРу та "Солідарності". Приблизно на тому ж рівні залишиться "Батьківщина", це буде пов'язано з тим, що їх лідер на виборах встане на шлях опозиційної риторики, а тут ЮВТ відчуває себе як риба у воді. Партія регіонів пройде у парламент. Але їх максимум це 10-12 відсотків голосів виборців, і їх чекає доля політичного маргінесу на кшталт КПУ у сьомому скликанні.

Якщо ж вибори будуть проходити за змішаною системою, то тут з'являється можливість у таких партій як "Свобода", "Правий Сектор" все ж таки бути представленими у Парламенті, а Партії Регіонів збільшити свою присутність мандатів на 15-20, що в принципі не дуже сильно вплине на їх роль у Верховній Раді України нового скликання.

Залишається питання, що робити депутатам, які зараз входять до депутатських груп, які не мають власної партійної платформи це: Суверенна Європейська Україна, Економічний розвиток та "За мир та стабільність". По суті їх може врятувати зменшення проходного бар'єру до 2-3% або змішана система, за якої вони зможуть зайти через округи. У іншому випадку ми забудемо про більшість політиків із цих груп років так на два-три.

На останок хотілося б торкнутись питання проведення перевиборів на території Донецької та Луганської областей. Вважаю абсолютною дурницею проведення перевиборів до того часу, як там будуть створені умови для нормального голосування. Бо в інакшому випадку найголовніший представницький орган фактично не буде відображати волі всього Українського народу, що дасть підстави для спекуляцій у майбутньому і звинувачення Верховної Ради у її не легітимності. І хай це базові електоральні території Партії регіонів, але там живуть наші громадяни, які мають таке саме право обирати своїх представників, як і мешканці Миколаєва чи Львова. І якщо ми бажаємо налагоджувати процеси порозуміння між різними регіонами України, а не вчиняти популістські кроки в угоду однієї партії або Президента, то ми зобов'язані організувати нормальний виборчий процес від Ужгороду і Луганську, бо це все одна наша Соборна Україна.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"