Veresen
Економіст з міжнародних економічних відносин. Тема захищенної наукової роботи - "Пороги міжнародних ринкових відносин в науці" (на німецькій мові).
15.05.2014
1118

"Ми своїх богів не просимо, а славимо"

__________________________________________________________________________________________________________________________________

"Ми своїх богів не просимо, а славимо" - цей вислів у Влесовій книзі тим цікавий, що спонукає до уважного прочитання тексту книги. Той факт, що слово "молитва", як така, є "мольбою" - зрозуміло. Ярослава Мудрого у Європі називали "Ругоруні" - Корибут, а дунайська латина "ruga" означає "прохати", або "просити". Але тут важливо зауважити, що латинь "prosa" - промова (вітієвата промова). Міркуючи над причиною саме такого вислову у Влесовій книзі ("ми не просимо, а славимо"), мусимо взяти до уваги латинь "prosa" - промова. Це тим більш буде зрозіміло, якщо знати, що Єфросинія Ярославна "молилась, аркучи", "молилась, докоряючи" (латинь та грецьке "ara" - "αρα" - корити, докоряти; пор.: ругати, "rügen"). Звідси й пояснення: "ми не прохачі".

Цікаво, що наприкінці XVII сторіччя фастівский полковник Семен Палій відбував заслання у Вятському краї, мабуть, у Просниці. Є там така станція на схід від колишнього Хлинова (Вятка - Кіров). Так ось ця "Просниця" названа від санскриту "prosna" - палати, жарко палати, обпікати вогнем - на честь Семена Палія, про що свідчить назва сусідньої станції "Ардаши", теж "паляща" (латинь "ardo" - палати, пелехати). Вятські землі значною мірою колонізовані вихідцями з України.

Про що мова (prosa)? Про те, що, піклуючись національними меншинами в Україні, український політикум, різні соціологічні служби, зовсім не уміють клопотатися життям українців в діаспорах, зокрема, в РФ. Так, іноді гикнеться комусь, ото й тільки всього.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"