Хто тут забажав вiдокремитися вiд Галичини?

Звичайно вважають, що столичнi мешканцi є найбiльшими прихильниками й захисниками недоторканoстi кордонiв та цiлосностi держав. Важко уявити собi, наприклад, берлiнця, котрий мрiяв би про вiдокремлення Баварiї вiд ФРН. Або лондонця - шанувальника сепаратiзму пiвнiчних iрландцiв. Або мешканця Анкари, який хоче, щоб Туреччина втратила Босфор та Дарданели.

Але винятки теж є. В якiй саме європейськiй столицi? Здогадайтеся з трьох разiв!

Вочевiдь, вистачить i одного разу. Мова йде (на жаль!) про Київ - столицю України. Саме з Києва потрапляють на портал пости, змiст котрих можна виразити у скороченому виглядi приблизно таким чином: "Границу - по Збручу! Галиция - не Украина! Галицаи - не украинцы!" (Пишу оцi рядки росiйською, бо шанувальники "iдеї розпаду" українською не висловлюються.)

Цiкавi iдеї? Файнi?

Найяскравiший прихильник оцих "iдей" - дехто Сергiй з Києва. Саме вiн дуже любить доводити, що українська мова є вiдсталою й меншовартiсною, що киянам та взагалi мешканцям схiдних та центральних областей вона не потрiбна. А єдиним виходом з теперiшнього становища Сергiй вважає... негайне вiдокремлення Галичини вiд України. Доречi, з його погляду пiсля подiбного вiдокремлення "українство" майже вiдразу зникне. (I українська мова - тeж.) Також вiн пiдкреслює, що пiдсумком цього "заходу" стане зникнення України з мапи свiту. (Щоправда, Сергiй не вточнює: а куди саме зникне? Що, з його погляду, станеться з бiльшiстю територiй та населення України? 

Можна помiтити й пости вiд iнших осiб (переважно - киян), якi дотримуються того ж погляду.  

З цього приводу слiд зауважити, що досi жодний галичанин (волинянин, закарпатець, буковинець) на цьому порталi не висловлював якихось думок, iдей, мрiй про вiдокремлення власної "малої Батькiвщини" вд України. Немає серед мешканцiв захiдних областей прихильникiв вiдокремлення територiй та розпаду держави. Чомусь саме кияни намагаються вирiшувати за галичан, чи ставати їм сепаратiстами, чи не ставати. Певно, не всi кияни, а такi, як Сергiй.   

Саме йому я нещодавно присвятив вiршик:

Хто руїну пропагує -
Не отримає пошани.
Вiн Вкраїну не зруйнує - 
Не дозволять галичани!
Ви надiї поховайте
На розпад i на руїну.
I не зникне - не чекайте! -
З мапи свiту Україна!
Нашi душi не зламати,
Повторити можна знову:
Завжди будуть iснувати
Наш нарiд i наша мова!

Згоден, що до Лесi Українки менi занадто далеко. Але я й не претендую на звання поета. Галицькi мишi - скромнi звiрики. 

Проте на звання українця - якраз претендую. (На вiдмiну вд Сергiя, котрий зазвичай пiдкреслює, що до "українства" вiн не належить.)

Зазвичай прояви "сепаратiстських тенденцiй" властивi мешканцям тих частин держави, якi, з погляду прихильникiв вiдокремлення, належать до цього вiдокремлення. (Ольстер y Великiй Британiї, Карабах (Арцах) в Азербайджанi.) Але в нас - усе iнакше. Вiдокремлення Галичини пропагують кияни. Що за маячня?

Вочевiдь, якраз деякi кияни стали сепаратiстами й прагнуть не вiдокремити Галичину, а вiдокремитися вiд Галичини.

Дивно, згоден. Тiльки я iншого висновку не можу зробити. 

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

49

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"