Олександр Стукало
філолог, перекладач, редактор видавничих проектів. люблю приміські електрички, хорошу шаурму і теплі ранки.
24.04.2013
2120
2

Перший мільйон

У дитинстві я любив шоу перший мільйон і шоу п"ятий кут. Я любив складати запитання до власного першого мільйона, вигадувати кумедні або абсурдні відповіді на ці запитання, а потім ошелешувати своєю мутною логікою всіх нормальних людей, які оточували мене ненормального. Вони відривалися від своїх буденних справ, кидали велосипедні ланцюги, які саме ладнали, витирали брудною ганчіркою руки від мазуту, переривали свою вервечку нормальності - й повертали голови до мене. Ну, мовляв, що ти цього разу вигадав, неабищенько ти наше. Неабищусенько.
Я любив Піховшека, цього бородатого окулярника, хоч мені тоді було зовсім мало років, щоб роздивитися його гнидність чи продажність. У моїх спогадах Піховшек лишився дивакуватим чуваком, який ставив нормальним людям стрьомні запитання. Які саме запитання - хоч убий, не пригадаю. Яким саме людям - теж. Моя пам"ять завчасно зробила мені велику послугу, витерши ці спогади, як дошку після уроку. Хто не встиг записати формулу - лишиться без формули. Значить, вона йому непотрібна. Якщо далі ця формула десь випливе як необхідна складова коротшого чи правильного розв"язку задачі, задача лишиться нерозв"язаною, бо списувати не можна. Я й не вмів.
Але у моїй пам"яті лишилася одна фраза, яка не дає мені спокою. Це запитання, на яке я досі шукаю відповідь, ніби герой фільму "Мільйонер із нетрищ". Ось це запитання:

Якими були пани під час нересту?

Я уявляю собі, як мій особистий вигаданий Піховшек ставить це запитання моїм особистим вигаданим його гостям. Уявляю, як вони при цьому червоніють і щось намагаються вигадати, щоб не осоромитися перед авдиторією. Це запитання цілком пасувало би моєму вигаданому Піховшеку, про якого я знаю ще одне запитання - "Чи почуваєтеся ви церковною мишею в п"ятому куті?"
Воно теж прийшло з дитинства. На нього теж нема відповіді, як і на те запитання про панів. Я часом уявляв, як мій особистий Данило Яневський, колишній ведучий програми "Перший мільйон", ставить запитання моєму особистому Піховшеку, а той сидить у кріслі й пітніє, й витирає руки об штани, й перериває свою вервечку нормальності, як переривали її мої батьки у моєму дитинстві.
- Тож якими були пани під час нересту, пане В"ячеславе? Я даю вам чотири варіанти відповідей.
І мій особистий Піховшек думає - і зрештою дає відповідь на це запитання, яке мене так давно мучить.
Коли цими вихідними я цілком випадково сидів на одній кухні за одним столом із Данилом Яневським, мені хотілося спитати його:
- Пане Даниле, чому ви не запрошували Піховшека на програму "Перший мільйон"? Чому ви не спитали у нього, якими були пани під час нересту? Це б вирішило всі мої проблеми.

Але я не спитав, бо нащо? Данило Яневський пив каву, і мені зовсім не хотілося, щоб він, як мої батьки колись, витер брудною ганчіркою руки від мазуту, перервав свою вервечку нормальності й дивився на мене, як колись дивилися вони.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"