Дано наказ знищити в бібліотеках книги? що не відповідають поглядам "керівництва країни" ФОТО

Вам це нічого не нагадує? Згадайте : Німеччина, 30-роки, прихід до влади Гітлера.

Чи 30-40-роки. Україна. Вилучення книг, фізичне знищення письменників, інтелігенції за часів комуністичного режиму в СРСР.

Через соціальні мережі випадково натрапив на блог Андрія Юсова на "Українській правді". Виявляється в Одесі не лише "Русский мір" прагне нав'язати місцевим мешканцям та й усій країні свої погляди на розвиток української мови чи на історію. Є  навіть  українські чиновники, котрі стали шовіністами. Вони   посягнули на святе: на духовні надбання нашого народу.

Цікаво те, що отримують такі чиновники зарплату від держави, тобто, фактично, найняті громадянами для виконання управлінських функцій і повинні працювати  в інтересах громади та України.

Та звернемося до фактів:

"Начальник управління Цвірінько Зінаїда Миколаївна особисто інструктувала понад сотню одеських освітян: "Из школьных библиотек необходимо изъять материалы (литературу, плакаты, рефераты) которые противоречат политике руководства страны, всех "Бандер" и "Шухевичей", которые остались от прошлой власти".

На закономірне зауваження з зали про те, що деякі теми досі є у шкільній програмі, Цвірінько відповіла: "Те, кто составлял программу тоже могли не досмотреть. Вы все тут умные люди, Вы сами всё понимаете...". Вказівки видавались усно, жодних розпоряджень поки не підписано.

У згаданій ситуації залишається не з'ясованими декілька моментів, а саме: Який повний перелік літератури, що підлягає вилученню з політичних мотивів? Який порядок та законні підстави знищення майна, придбаного державним коштом, або коштом місцевої громади? Чи Партія Регіонів практикуватиме подібні "демократичні ритуали" по всій країні, чи це місцева самодіяльність? А також: яка подальша доля дитячої літератури, що не відповідає ідеології правлячої партії – можливо її палитимуть на центральній площі міста?" – написав блогер.

То ж на кого працюють такі як Зінаїда Цвірінько? На Партію Регіонів? Чи може начальника міського управління освіти, можливо  як українофоба, банально  купили представники "русского міра". Значить, з одного боку "русский мір" в Україні почав вести агресивну політику. З іншого – куплений посадовець, це чистий кримінал.

Тоді виникають два запитання. Запитання перше: чому так розперезалися та вільно себе почувають "стяжателі русского міра" в нашій державі? Запитання друге: чи притягнуть до відповідальності начальника одеського міського відділу освіти?

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

84

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України