Четвер, 15 березня 2007 18:15

Президент Гамбії "вилікував" від СНІДу 36 людей

41-річний Яйя Джамме — президент африканської країни Гамбія. Нещодавно він зібрав послів інших країн, високопосадовців та журналістів і оголосив, що може лікувати СНІД та астму. Від першої хвороби він начебто позбавляє по четвергах, а від другої — в п"ятницю та суботу.

Сеанси зцілення президент проводить у присутності людей, перед телекамерами. Надягає білий халат і, бубнячи молитви, махає над хворими Кораном. Тоді починає втирати в тіло пацієнта в"язку речовину зеленого кольору, зроблену на основі трав. На завершення бризкає на людину сіруватою рідиною і дає з"їсти банан. Після кількох сеансів цілитель оголошує хворого абсолютно здоровим.

Яйя Джамме запевняє, що готовий без оплати прийняти всіх бажаючих. Єдина умова — пацієнт повинен відмовитися від інших ліків. Ця вимога викликала обурення благодійних організацій. Вони дізналися, що лікуватися у президента захотіли тисячі хворих. Вони дійсно припинили приймати інші препарати.

У Гамбії проживає півтора мільйона людей. ВІЧ-інфікованих близько 20 тис. Переважна більшість населення — люди неграмотні. На виборах минулого року вони втретє обрали Джамме главою держави. Виборці не заповнювали бюлетенів, а кидали камінці в коробки різних кандидатів. Тому жителі готові відмовитися від сертифікованих ліків і покластися на "чудодійну" силу президента.

Яйя Джамме заявляє, що за останні кілька місяців вилікував від СНІДу 36 людей, ще 500 — від астми. Міністр охорони здоров"я Тамсір Мбове, який навчався в Україні та Ірландії, підтверджує слова глави держави. Він додає, що зразки крові зцілених надсилали вченим сусіднього Сенегалу. Вони начебто підтвердили випадки зцілення, хоча перед лікуванням не отримували зразків крові недужих.

Для приготування лікувальної суміші президент Гамбії використовує 7 рослин. Проте називати їх не хоче. Відмовляє також у проведенні аналізів незалежними міжнародними спеціалістами.

— Я не повинен нікому нічого доводити, — заявляє Джамме. — Я можу лікувати СНІД і не збираюся нічого пояснювати.

Коли представник ООН у Гамбії поставила під сумнів його слова, президент оголосив її персоною нон ґрата і наказав виїхати з країни протягом 48 годин.

Зараз ви читаєте новину «Президент Гамбії "вилікував" від СНІДу 36 людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі