Ексклюзиви
Понеділок, 23 червня 2008 19:01

Онкохворий зцілився власними клітинами

Від раку шкіри 52-річного американця вилікували ін"єкції клітин його ж крові.

2006 року спеціалісти онкологічного центру в американському місті Сіетл, штат Вашингтон, запропонували приреченому пацієнтові експериментальне лікування. Вони взяли в чоловіка лейкоцити, які є основним елементом імунної системи. У лабораторії їх клонували протягом двох місяців. Потім ввели 2 млрд цих клітин в організм хворого.

За два місяці лейкоцити побороли пухлину, і вона повністю зникла. Унікальний результат підтвердило повторне обстеження американця.

Меланома (різновид раку шкіри. — "ГПУ") почалася в чоловіка від сонячного опіку. Пухлини поширилися на лімфатичні вузли та легені. Американцеві залишалося жити кілька місяців. Не допоміг ані курс хіміотерапії, ані хірургічна операція. Медикаментозне лікування також не дало позитивних результатів. Тому спеціалісти запропонували останній шанс — пройти курс імунної терапії.

— Ми були вражені антипухлинним ефектом імунних клітин, — розповідає лікар Кассіан Йї. — Цього пацієнта ми врятували, однак метод потребує подальшого дослідження.

Експерти кажуть, що вилікувати рак власними клітинами дуже важко. Хворого вбивають пухлини, що розвиваються з клітин його власного тіла. Імунним клітинам організму важко виділити клітини раку та розпізнати їх як "чужі". Завдання лікарів полягає в тому, аби виявити такі імунні клітини, які все ж таки здатні реагувати на ракові, потім розмножити їх і ввести в кров пацієнта.

Зараз ви читаєте новину «Онкохворий зцілився власними клітинами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода