Ексклюзиви
Неділя, 06 травня 2007 16:30

Із могили Кадара викрали його череп

Минулого тижня вандали розкопали місце поховання Яноша Кадара, останнього комуністичного лідера Угорщини.

На його могилі зняли мармурову плиту й проникли до труни. З неї зникли кілька кісток і череп. "Убивця і зрадник не може спочивати у святій землі", —  написав хтось фарбою на меморіалі поряд.

Янош Кадар був главою Комуністичної партії Угорщини 32 роки, до 1988-го. У відставку подав через слабке здоров"я. Наступного року помер. За правління Кадара, говорять його прихильники, у країні був досить високий рівень життя.

В Угорщині, порівняно з іншими країнами соціалістичного табору, не діяли суворі обмеження на подорожування. До угорців тоді приїздили численні туристи з США, Канади і країн Західної Європи.

Критики Кадара згадують, що за його правління десятки тисяч опонентів опинилися у в"язницях і навіть загинули після тортур. Янош Кадар підтримав захоплення радянськими військами Чехословаччини 1968 року.

Останнього комуністичного лідера Угорщини поховали поряд із його дружиною Марією Тамаскою. Її могилу також понівечили. З неї викрали урну з прахом покійної.

Зараз ви читаєте новину «Із могили Кадара викрали його череп». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5774
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути
Погода