Ексклюзиви
Вівторок, 19 липня 2016 06:35

Ердоган проводить повзучу ісламізацію суспільства

Спостерігачі називають три ­основні версії військового заколоту.

Перша: переворот організував Файхулла Гюлен.

"Група заколотників, які зазіхнули на єдність нації, отримували вказівки від своїх ватажків у США", — заявив президент Реджеп Таїп Ердоган під час виступу на телебаченні одразу після придушення путчу.

Він звинуватив свого давнього політичного суперника, впливового ісламського проповідника та благодійника Файхуллу Гюлена. Той із 1999 року проживає у вигнанні в Сполучених Штатах. Очолює помірний релігійний рух "Хізмет". Має значну ­кількість прибічників у Туреччині.

Друга версія: заколот — ініціатива військових, які невдоволені політикою президента ­Ердогана.

"Усупереч нормам чинної Конституції Ердоган фактично узурпував усю повноту влади в країні і проводить повзучу ісламізацію суспільства. Він розгорнув репресії, продовжує наступ на опозиційну пресу. Ця ситуація не влаштовує значну частину суспільства, військової еліти та політиків. Тому частина армії спробувала повалити режим", — каже тюрколог Павло Шликов, 48 років.

Третя: військовий переворот інсценували Ердоган і його оточення.

"Деякі спостерігачі висловлюють припущення, що заколот інсценували, щоб дати можливість Ердогану очистити армію від опонентів і посилити свій контроль над Туреччиною", — написала британська газета "Індепендент".

Зараз ви читаєте новину «Ердоган проводить повзучу ісламізацію суспільства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 271
Голосування Навіщо прослуховували прем'єра Гончарука?
  • Коломойський хоче змінити уряд
  • Це спроба відволікти від проблем у "Слузі народу"
  • Прем'єра залякують
  • Молодий кабмін зачепив схеми олігархів
  • Мені байдуже
Переглянути
Погода