Ексклюзиви
Середа, 16 червня 2021 12:10

В Африці розпочалася діамантова лихоманка
9

Жителі ПАР шукають цінне каміння / Reuters
Жителі ПАР шукають цінне каміння / Reuters
Жителі ПАР шукають цінне каміння / Reuters
Жителі ПАР шукають цінне каміння / Reuters
Жителі ПАР шукають цінне каміння / Reuters

Діамантова лихоманка охопила село Ква Хлаті в ПАР після виявлення там невпізнаних каменів.

Департамент мінеральних ресурсів і енергетики країни почав перевірку каменів. Про це пише Gulf News.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільша у світі ювелірна компанія відмовилась від натуральних діамантів

Проте місцеві жителі кирками копають землю, щоб знайти цінне каміння. У село стікаються люди з усієї країни після того, як в соцмережах опублікували фото і відео, на яких люди святкують знахідку того, що вважають діамантами.

Департамент мінеральних ресурсів і енергетики країни наказав жителям, які шукають каміння, розійтися та припинити незаконні пошуки. Проте люди на це не зважають. Місце розташоване приблизно за 360 км на південний схід від мегаполіса Йоганнесбург.

Гонка за діамантами демонструє розпач людей, які чимдуж намагаються знайти дохід в економіці країни, що серйозно постраждала від пандемії. Рівень безробіття в ПАР, у найбільш промислово розвиненій країні Африки, зріс до рекордних 32,6% в першому кварталі 2021-го. ВВП країни торік опустився на 14% У країні один із найвищих у світі рівень нерівності між найзаможнішими та найбіднішими верствами. Водночас вартість цінного каміння росла весь 2020 рік.

Департамент корисних копалин країни направив у район цільову групу експертів з геології та гірничої справи, щоб визначити правдивість розповідей і провести інспекцію ділянки. А також щоб дослідити знайдене в цьому районі каміння. Робоча група проводить попереднє розслідування.

У Києві недавно столичні митники перехопили понад 60 кольорових діамантів. Коштовне каміння відправник намагався переслати в Україну зі США, належно не задекларувавши.

Зараз ви читаєте новину «В Африці розпочалася діамантова лихоманка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 236
Голосування Що найбільше об’єднує українців?
  • Мова й історія
  • Спротив агресії Росії
  • Нелюбов до політиків
  • Віра у краще майбутнє
  • Патріотизм
  • Невдоволеність дійсністю
  • Спільні зусилля у подоланні проблем
  • Радість від перемог
  • Інше (пишіть у коментарях)
Переглянути