Ексклюзиви
Понеділок, 14 червня 2021 00:27

У Швейцарії можуть заборонити пестициди

У Швейцарії можуть заборонити пестициди
Така продукція загрожує здоров'ю і навколишньому середовищу. Фото: Pixabay

Швейцарія може стати першою серед країн Заходу і другою країною в світі, яка заборонила штучні пестициди.

Про це повідомляє Reuters. Сьогодні швейцарці голосуватимуть на референдумі щодо низки питань, зокрема, про заборону пестицидів.

Ініціатива, винесена на всенародне опитування, спрямована на заборону використання штучних пестицидів протягом 10 років. Поки що подібні хімічні речовини заборонені лише в Бутані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 40% українських земель можуть стати неродючими

Прихильники заборони кажуть, що продукція таких агрохімічних гігантів, як швейцарська Syngenta, німецькі Bayer і BASF, загрожує здоров'ю і навколишньому середовищу. Однак чимало фермерів вважають, що заборона призведе до зростання цін на продукти харчування, зниження робочих місць і збільшення імпорту продуктів харчування.

У разі схвалення пропозиції до конституції внесуть поправки, в той час, як уряд розробляє відповідні закони для розгляду парламентом.

В Україні вперше провели скринінг забруднюючих речовин у річках Дон, Дністер та Дніпро. У результаті виявили пестициди, промислові хімікати, стимулятори і наркотичні препарати.

Зараз ви читаєте новину «У Швейцарії можуть заборонити пестициди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі