Ексклюзиви
Неділя, 02 листопада 2008 12:56

У Канаді встановили День пам"яті жертв Голодомору в Україні

30 жовтня Законодавча Асамблея провінції Альберта (Канада) ухвалила Закон про встановлення Дня пам"яті голоду та геноциду (Голодомору) 1932 – 1933 років в Україні, який відзначатиметься четвертої суботи листопада кожного року.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Даний закон, який вшановує мільйони загиблих під час Голодомору 1932-1933 років в Україні, був внесений на розгляд Законодавчої Асамблеї міністром з питань аборигенів провінції Альберта Євгеном Звоздецьким.

Преамбула Закону, зокрема, посилається на резолюцію ОБСЄ, що вітає визнання Голодомору ООН та ЮНЕСКО, а також прийняття Парламентом Канади та законодавчими асамблеями інших канадських провінцій законів про встановлення Дня пам"яті Голоду та Геноциду (Голодомору) 1932-1933 років в Україні. У преамбулі також наголошується, що деякі люди, які пережили Голод та Геноцид (Голодомор) 1932-1933 років в Україні та їхні нащадки проживають в провінції Альберта та зробили значний внесок в культурний, економічний, політичний та освітній розвиток провінції.

Закон отримав одностайну підтримку членів Законодавчої Асамблеї і став четвертим законом в історії провінції Альберта, який за один день пройшов усі слухання.

Зараз ви читаєте новину «У Канаді встановили День пам"яті жертв Голодомору в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода