Четвер, 29 жовтня 2020 15:59

У Європі поширюється новий вид коронавірусу - вчені

У Європі поширюється новий вид коронавірусу - вчені
Фото: pixabay

В країнах Європи поширюється новий вид коронавірусу. Він отримав назву 20A.EU1 і вперше був виявлений у сільськогосподарських робітників. Про це пише Financial Times з посиланням на дослідження вчених з Швейцарії та Іспанії, опублікованому на сайті Базельського університету.

Як з'ясували вчені, друга хвиля пандемії в Європі може бути пов'язана з мутацією коронавірусу серед іспанських сільськогосподарських робітників. З літа 2020 року він поширився у більшій частині Західної Європи і наразі на нього припадає значна частка нових випадків зараження COVID-19. Мутований коронавірус отримав назву 20A.EU1, а ключову роль в його розповсюдженні зіграли люди, які поверталися з відпусток в Іспанії.

На думку генетика Базельського університету і автора статті Емми Ходкрофт, швидке поширення 20A.EU1 показує, що карантинні заходи були недостатніми для стримування пандемії. Вона також зазначила, що вірус 20A.EU1 не схожий ані на жодну відому версію вірусу Sars-Cov-2. Крім того, в статті йдеться про те, що до нього була відома мутація, яка привела до появи штаму коронавірусу D614G. Вчені впевнені, що він зробив вірус більш заразним.

Вчена Таня Штадлер з Вищої технічної школи Цюріха зазначила, що отримані за останній час зразки вірусу з усієї Європи базуються саме на цьому варіанті коронавірусу.

Ще один співавтор дослідження Іньякі Комас допускає, що новий штам міг швидко розповсюдитися завдяки першому спалаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми затяжного Covid-19 проявляються на тілі - учені

Учені з декількох університетів США та Великої Британії знайшли серйозні проблеми зі здоров'ям мозку пацієнтів, які перехворіли на Covid-19.

Коронавірус може викликати довгострокові порушення когнітивних функцій людського мозку.

Зараз ви читаєте новину «У Європі поширюється новий вид коронавірусу - вчені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі