Ексклюзиви
субота, 01 жовтня 2022 15:29

Спецтема: Війна Росії проти України

Міноборони Німеччини відреагувало на бажання України вступити в НАТО

Міноборони Німеччини відреагувало на бажання України вступити в НАТО
Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт привітали заявку України на вступ до НАТО. Фото: facebook.com/Christine.Lambrecht.

Німеччина вітає крок України подати заявку на вступ в НАТО.

Однак рішення щодо її прийняття до блоку має ухвалюватися всіма без винятку країнами Північноатлантичного альянсу. Про це заявила міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт під час офіційного візиту до столиці Молодови Кишинева, пише Тagesschau.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба пояснив наступні кроки на шляху до НАТО

"Звісно, ​​Україна вільна обирати той Альянс, в якому почуватиметься вільною. Однак для вступу в НАТО є певні вимоги. Зараз це питання обговорюватиметься між 30 країнами Північноатлантичного альянсу", – сказала міністр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявив, що кожна демократична країна в Європі має право подати заявку на членство в НАТО. Нині ж Альянс зосереджений на підтримці та допомозі Україні.

30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подання заявки на вступ до НАТО та зазначив, країна розраховує на приєднання у прискореному порядку.

Рішення України вже підтримали чотири країни, такі як Канада, Литва, Латвія та Естонія, однак процедура вимагає одноголосного схвалення всіх 30 членів Альянсу.

Стратегічний курс України на членство в ЄС та НАТО закріплено у Конституції. Більшість українців за вступ України до НАТО та ЄС, свідчить соціологічне опитування.

Позаторік Україна набула статусу Партнера розширених можливостей НАТО. Відмова від руху до Альянсу є ультиматумом із боку країни-агресора РФ.

Зараз ви читаєте новину «Міноборони Німеччини відреагувало на бажання України вступити в НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути