Ексклюзиви
Четвер, 03 липня 2008 20:15

Телефонним диспетчером підробляють під час декрету

Тетяна Охріменко, 23 роки, з селища Стрижавка Вінницького району місяць тому влаштувалася на роботу телефонним диспетчером у компанію з продажу металопластикових вікон. Жінка у декретній відпустці, працює вдома.

— Зразу оформила телефонний номер "сідіемей", — каже жінка. — Це на випадок, як вийдемо з малим гуляти, то я завжди зі зв"язком. Ношу з собою невеликий електронний записник. Коли дзвонить хтось із клієнтів, одразу вношу туди, а потім через Інтернет подаю заявку на фірму.

За кожного клієнта Охріменко отримує 20 грн. Фірма розраховується в кінці місяця. Навіть якщо заявка не виконана чи зірвалася, гроші все одно виплачують. За минулий місяць Тетяна відповіла на 95 дзвінків.

"Компанія приймає на роботу операторів колл-центру" — таких оголошень найбільше в газетах, де пропонують роботу. Обіцяють хорошу платню. Набирають лише дівчат із приємним голосом.

Вінницький підприємець Геннадій Гамалій, 38 років, постачає товари з Німеччини. Спочатку він приймав замовлення на автовідповідач. Але клієнтам не подобалося спілкуватися через магнітофон, і вони часто кидали слухавки. Тепер Гамалій набирає операторів. Шукає серед студентів, інвалідів, домогосподарок і пенсіонерів. На місяць обіцяє платити 1800 грн.

— У мене чергують цілодобово по два-три диспетчери, — пояснює Гамалій.— Вони приймають по телефону замовлення чи консультують потенційних клієнтів. Плачу по 15 гривень за кожного клієнта.

Фірми, що набирають операторів, як правило, пропонують працювати вдома. У рекламі вказують домашній номер працівника, на який дзвонять клієнти. Так підприємці економлять на оренді офісів. Зручно і працівникам: у перервах між дзвінками можна поратися по господарству, глядіти дитину.

По телефону вінничанин Віктор Семенюк, 27 років, рекламує курси англійської мови для дітей. Фірма віддає чоловікові 5% з оплати клієнтів, які прийшли за його порадою.

А 35-річна Наталя Малиш припинила працювати деспечером місяць тому.

— Я працювала з фірмою, яка займалася ремонтами квартир, — пояснює жінка. — За кожного клієнта платили 15 гривень. Але мені почали телефонувати люди, незадоволені ремонтами. Щодня щось відлітало, щось ламалося. Вислуховувала ті скарги годинами. Уже так загрузили своїми проблемами, що я стала пити заспокійливі. Після того відмовилася від цієї роботи.

Найбільше дзвінків оператори приймають увечері, тому на телефоні можна чергувати після основної роботи. Іноді фірми запрошують на цілодобове чергування. Платять понад 3 тис. грн на місяць. Обирають говірких, із приємним голосом і щоб вільно розмовляли українською та російською.

Зараз ви читаєте новину «Телефонним диспетчером підробляють під час декрету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода