Четвер, 10 квітня 2008 18:39

Під музику корів доять на каруселі

Автор: фото: Олена ПЕТРИК
  Доярка Надія Ганевич у молочно-товарному комплексі села Зозулинці Козятинського району на Вінниччині підключає корів до доїльного апарату. Вона дивиться на екран комп’ютера, де вказується номер корови, кількість та жирність молока. В цей час у залі звучит
Доярка Надія Ганевич у молочно-товарному комплексі села Зозулинці Козятинського району на Вінниччині підключає корів до доїльного апарату. Вона дивиться на екран комп’ютера, де вказується номер корови, кількість та жирність молока. В цей час у залі звучит

На початку року в господарстві "Хлібороб" у селі Зозулинці Козятинського району Вінниччини почали доїти корів під класичну музику. Обладнання привіз із Німеччини директор господарства 68-річний Микола Сініченко.

— Коли починали, у наших корів була жирність 3,7 відсотка, — говорить Сініченко. — Тоді наше молоко завод "Люстдорф" купував по 2 гривні. Ось вже кілька тижнів, як жирність зросла до чотирьох процентів. Покращилася якість. Зараз молокозавод платить по 2,50.

Корів доять тричі на день під музику. Тварин утримують за безприв"язною технологією: вони ходять приміщенням, їдять корм та п"ють воду.

— Як тільки їх сюди перевили, у корів був стрес, — каже директор. — Вони билися рогами, визначали лідера. Тепер успокоїлися.

За 320 тваринами молочної чорнорябої породи доглядає чотири людини. В одному відділенні корови, які дають молоко двічі на день, у другому — тричі.

Із корівника до доїльного цеху тварини переходять коридором. Одна за одною шикуються на доїльну карусель — апарат у вигляді кола.

— Корова зайшла і зразу стає так, шоб мені удобно було причепити їй доїльний апарат, — розповідає доярка 37-річна Надія Ганевич. — Як музики немає, вони не йдуть, б"ють одна одну.

На шиях корів номери. Коли доярка одягає доїльний апарат, працює комп"ютер. На моніторі з"являється номер корови та кількість молока, що вона дала.

Кожну доїть в окрему ємність. Молоко хворої тварини не зливають до загального холодильника.

— Включаємо тільки легеньку музику — Моцарта, Бетховена — або інструментальну, — розповідає завідувач молочно-товарного комплексу 20-річний Вадим Стародуб.

За будівництво та облаштування корівника й доїльного залу заплатили 8 млн грн.

Зараз ви читаєте новину «Під музику корів доять на каруселі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1053
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода