Четвер, 26 червня 2008 19:29

Музею треба воскова фігура Кармелюка і камера тортур

Краєзнавчий музей у Літині на Вінниччині є пам"ятником архітектури й історії України. Він носить ім"я Устима Кармелюка. В кінці VII ст. там була фортеця-тюрма, тричі в ній сидів і повстанець. На фасаді будівлі досі зберігається сокира Кармелюка, яку він загнав у стіну під час останньої втечі. Кинув із такою силою, що знаряддя встромилося в кам"яну будівлю. Топорисько з часом згнило, а сама сокира залишилася.

Кілька років тому будівельники робили "шубу" на стінах і хотіли витягнути її. Але не змогли.

— Оскільки музей носить ім"я Кармелюка, ми вирішили, що було б непогано мати його воскову фігуру, — каже завідуюча Віра Ткач. — Ідею підказав депутат обласної ради, директор Вінницького обласного архіву Сергій Гальчак. Він бачив рухому скульптуру Кармелюка у Кам"янці-Подільському. Також хочемо, аби Літинська райспоживспілка передала нам приміщення, де зараз склади. Плануємо створити тут меморіальний комплекс із виходом до підземель, де колись була камера тортур.

Працівники музею сподіваються, що влада підтримає їх ініціативу і виділить гроші на скульптуру.

Виготовлення воскової фігури коштує від 5 до 15 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Музею треба воскова фігура Кармелюка і камера тортур». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода