Четвер, 19 червня 2008 19:02

Будинки опалюватимуть водою без підігріву

За допомогою шведів у Вінниці розпочали спорудження теплонасосної станції. Низькотемпературні насоси будуть брати тепло води, скинутої в Буг, і переробляти його на тепло для опалення будинків і підігріву рідини.

— Низькотемпературний насос забирає тепло з води природних водойм без ніякого підігріву, — каже заступник губернатора Вінниччини Василь Жердецький. — Наприклад, у Швеції середня зимова температура Північного моря 7–9 градусів. Насос закачує цю воду, з неї відбирають 4–5 градусів тепла і випускають назад у Північне море з температурою 3 градуси.

Із різниці вхідної і вихідної температур обігрівається 80% міст Швеції, Данії, Норвегії.

— Вінницькі очисні споруди в Сабарові щодоби скидають 110 тисяч тонн води. Зимова температура скиду складає 14–16 градусів, влітку перевищує 25 градусів, — продовжує Жердецький. — Водяним теплом можна спокійно опалювати дві третини мікрорайону Вишенька. У літні місяці насосна система здатна постачати в багатоповерхові будинки гарячу воду, не використовуючи жодного куба газу. Коефіцієнт ефективності системи високий. На одиницю використаної енергії будемо отримувати три одиниці тепла.

Вартість проекту 22 млн євро. Станція зекономить 20 млн кубометрів газу на рік.

Зараз ви читаєте новину «Будинки опалюватимуть водою без підігріву». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1647
Голосування Які перспективи "Динамо" на Лігу чемпіонів?
  • 1) навіть "Славію" не пройдуть
  • 2) "Славію" пройдуть, але "Аякс" чи "Стандарт" - ні
  • 3) все буде добре, проб'ються до групового турніру
Переглянути
Погода