Четвер, 13 серпня 2009 17:42

Богдан Галузінський викопав мініатюрну амфору

Автор: фото надане Наталкою Ничипоренко
  Студентка Варшавського університету Анна (ліворуч) зі студентками Вінницького педуніверситету Людмилою Тимощук та Мирославою Січкар (праворуч) знімають  щітками та ножами залишки ґрунту з археологічних знахідок у селі Бернашівка Могилів-Подільського район
Студентка Варшавського університету Анна (ліворуч) зі студентками Вінницького педуніверситету Людмилою Тимощук та Мирославою Січкар (праворуч) знімають щітками та ножами залишки ґрунту з археологічних знахідок у селі Бернашівка Могилів-Подільського район

Під час розкопок поблизу села Бернашівка Могилів-Подільського району знайшли фрагмент двоповерхового глинобитного житла поселення черняхівської культури ІІ–V ст. нашої ери та ливарні горна, в яких виготовляли ювелірні прикраси із бронзи.

На розкопках працювали студенти Вінницького педагогічного університету з фахівцями інституту археології Національної академії наук України.

— Історичні об"єкти, яким по п"ять-шість тисяч років, лежать практично на поверхні — на глибині 20 сантиметрів, — каже студент Вінницького педуніверситету Віталій Іванчишин. — Особливо багато черепків. А Богдан Галузінський відкопав цілу амфору. Вона маленька, поміщається у долоні.

— Здавалося б, усе, що можна, тут уже розкопали. З 1960-х, коли будували Новодністровську ГЕС, тут виявили найбільш раннє поселення трипільської культури, — говорить доцент педуніверситету Сергій Гусєв, 45 років.

Усі знахідки передадуть до музею Трипільської культури на Черкащині.

Цьогоріч до розкопок залучали польських студентів.

— Маємо угоду про співпрацю з Варшавським університетом, — наголошує директор інституту історії, етнографії та права Вінницького педуніверситету Юрій Зінько, 53 роки. — У липні 16 студентів-етнологів із Варшави завершили етнографічні дослідження у Мурафі Шаргородського району.

Зараз ви читаєте новину «Богдан Галузінський викопав мініатюрну амфору». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 858
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути