Ексклюзиви
Четвер, 17 червня 2021 07:36

Зовнішнє незалежне оцінювання склали майже 150 тисяч людей

15 червня тестом із географії закінчилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Його пройшли майже 150 тис. людей. Могли обрати п'ять предметів.

Цьогоріч тест із математики поділили на два рівні — стандартний і профільний. Явка на нього була найнижча за два роки — 9246 осіб.

— Останні п'ять років процедура тестування не розвивається, — каже 52‑річний Віктор Громовий, освітній експерт. — Змістове наповнення тестів спрямоване на те, щоб учні вчилися зазубрювати й відтворювати. А мало би бути більше завдань практичного характеру.

Саме ЗНО проводили на рівні 1990‑х — з аркушами та ручками. Сучасні школярі більше пишуть на ґаджетах. Це варто врахувати. На тестах почали економити. Роботи перевіряли один раз і один педагог. Хоча раніше застосовували подвійну перевірку. Навіть у технічних системах створюють механізм "захисту від дурня". Ми його порушили.

В Українському центрі якості освіти кажуть, що до одноетапної перевірки вдалися через брак коштів. Але вона якісна завдяки гарній підготовці екзаменаторів, наголошують.

— Якби державну підсумкову атестацію для одинадцятикласників скасували в грудні чи січні (школярів звільнили від ДПА у квітні. — ГПУ), це зменшило б кількість реєстрацій на ЗНО. Його проведення вимагало б менше грошей, — говорить 45‑річна Іванна Кобернік, співзасновниця громадських організацій "Смарт освіта" і "Батьківський контроль". — Значні суми витратили неефективно. Український центр якості освіти не міг оплатити двоетапну перевірку робіт. Прикро, що в масштабах держбюджету це невеликі кошти. Не вистачило приблизно 50 мільйонів гривень.

Зараз ви читаєте новину «Зовнішнє незалежне оцінювання склали майже 150 тисяч людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 113
Голосування Гурт Green Grey мав виступити на НСК «Олімпійський» на офіційному концерті до 30-річчя Незалежності. Зі списку запрошених викреслили після відео вокаліста Дмитра Муравицького, на якому критикує мовний закон. Що думаєте з цього приводу?
  • Пісня Green Grey "Под дождем" в 1990-х була реальним хітом, формувала сучасне обличчя українського шоубізнесу. Утискати російськомовних виконавців несправедливо
  • Артист, який дозволяє собі публічно ображати державну мову, не може брати участі у державних концертах
  • У 2000-х україномовні артисти не мали шансів пробитися в ефіри через політику власників більшості каналів – промосковських олігархів. Про це Green Grey не згадують
  • Музиканти досі не можуть зрозуміти, що їхня проблема взагалі не у мові. Популярність лишилася у 1990-х
  • Ганебно для рок-гурту перейматися офіційним визнанням чи ні державних органів. Реальний показник успіху - кількість переглядів у Ютубі чи Інстаграмі
  • Ваше ставлення до ситуації у коментарях
Переглянути