Ексклюзиви
Вівторок, 09 вересня 2008 07:08

Знайшли перстень часів Хмельницького

  Дослідники поки що не знають, що означає гравірування ФХ
Дослідники поки що не знають, що означає гравірування ФХ

Під час розкопок на місці колишнього замку родини Хмельницьких у селі Суботів на Черкащині археологи на півметровій глибині знайшли козацьку люльку, сім монет середини ХVII ст. та золотий перстень із бірюзою. Останній міг належати комусь із родичів гетьмана.

— Перстень невеликий, діаметр отвору в 1,5 сантиметра. За сучасними мірками це приблизно 15-й розмір, — розповідає начальник археологічної інспекції облдержадміністрації Дмитро Куштан, 35 років. — Його носила жінка або дитина. Можливо, хтось із маленьких дівчат родини Богдана Хмельницького. Прикраса має гравіювання — "ФХ". Це можуть бути чиїсь ініціали — майстра чи власника, або ж зашифрована молитва. Ми сподіваємося, що буква "Х" — це скорочення від прізвища Хмельницький.

Прикрасу передадуть до Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". Там її досліджуватимуть науковці.

— Якщо підтвердиться, що перстень належить до часів Хмельницького, то коштуватиме він не одну сотню тисяч доларів, — вважає 41-річна Наталія Іванченко, редактор журналу "Музеї України". — Але в приватні колекції прикрасу не продаватимуть. Це ж не просто антикваріат, а знахідка державного рівня.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли перстень часів Хмельницького». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі