Ексклюзиви
Пʼятниця, 16 серпня 2019 06:55

Зеленському треба ділитися владою

Президент України Володимир Зеленський та його оточення отримали максимальну владу. Але не здатні впоратися з управлінськими, безпековими, економічними й соціальними проблемами України самотужки.

Владою треба ділитися. Тобто робити протилежне тому, що робиться зараз. Іноді варто віддати, щоб отримати більше. Власник грошей, який хоче збільшити статки, не тримає їх при собі, а інвестує в підприємство чи в банк. Поділитися владою зараз означає продовжити її тривалість і якість у майбутньому.

Треба створити кілька незалежних центрів прийняття рішень, які б несли відповідальність та узгоджували дії з президентом, але не керувалися ним. Це дозволить зібрати найкращих людей. Підвищити якість управлінських рішень.

Війна — найважливіша з реалій сьогодення. Відбувається не лише на фронті, а й у дипломатичній, інформаційній та інших сферах. До неї потрібен системний підхід, інакше будемо постійно програвати.

Рада національної безпеки й оборони України має стати штабом війни. Секретар РНБО Олександр Данилюк — висококласний управлінець і здатен це зробити.

Треба посилити Раду та її апарат військовими, дипломатичними та інформаційними ­фахівцями. Дати можливість самостійно готувати стратегічні й оперативні рішення. Контроль президента забезпечує його головування в Раді нацбезпеки за посадою.

РНБО не може займатися іншими питаннями, крім нацбезпеки й оборони. Міністр закордонних справ має стати головним речником по всіх міжнародних питаннях. Так само має бути визначений єдиний речник з оборони, що зніме з президента обов'язок публічно реагувати на події війни, з чим у нього поки що не виходить впоратися.

Штабом економіки має стати уряд. Необхідно призначити прем'єр-міністром незалежного фахівця найвищої кваліфікації і дати право створити ефективну команду. Не керувати урядом з Офісу президента, а затвердити в парламенті програму дій і дати самостійність. Контроль президента забезпечується його правом вето на закони, прийняті парламентом із подачі ­Кабміну. Уряд, а не президент, несе повну відповідальність за соціально-­економічну сферу.

Реформу правосуддя треба доручити штабу права. Відокремити цю діяльність від Офісу президента. Таким штабом реформ може стати профільний комітет Верховної Ради, посилений міжнародними радниками.

Зараз ви читаєте новину «Зеленському треба ділитися владою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 54
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода