Ексклюзиви
Пʼятниця, 03 листопада 2017 06:15

За місяць рятувальники зібрали 3088 снарядів

Піротехніки закінчують зачищати територію навколо 48-го арсеналу Збройних сил України біля райцентру Калинівка на Вінниччині. За місяць зібрали 3088 боєприпасів, що розлетілися зі складу після вибуху. До кінця листопада обіцяють завершити розмінування території.

— Піротехніки працюють у кілометровій зоні навколо арсеналу, — говорить 40-річний Сергій Іванов із Державної служби з надзвичайних ситуацій. — Залишилася найбільш важкодоступна болотяна місцевість. На кукурудзяних полях боєприпаси збирають вибірково. Дрібні снаряди на них вилучили. А важкі залітають у землю на глибину 3 метри. Їх так просто не дістати. Чекаємо, доки зберуть урожай. Небезпечні ділянки обгородили стрічками. Домовляємося з аграріями. Бо не всі готові, що на поле заїде важка техніка, розриватиме ями й діставатиме боєприпаси.

На розмінування території приїжджали піротехніки з усієї України. Зараз працюють бригади з Кропивницького, Житомира, Хмельницького, Дніпра, Черкас. Найбільше знайшли боєприпасів у селах Павлівка, Дорожне та Сальник.

— Насамперед оглядали навчальні заклади. Потім обійшли всі сільські двори. За дзвінками людей зібрали 489 боєприпасів. Їх знаходили переважно на городах. Решту зачищали самі, коли прочісували територію. Багато боєприпасів узяв на себе ліс, — продовжує Сергій Олегович. — Він урятував навколишні села й Калинівку від сильного розльоту снарядів. Дубовий ліс втягнув погасив ударну хвилю й забрав чимало осколків.

Боєприпаси перевозять на територію арсеналу. Там складують і описують, аби підрахувати втрати. Військова прокуратура шукає причину вибуху. За попередніми висновками, їхньою причиною стала диверсія.

Склад боєприпасів вибухнув 26 вересня. На ньому зберігалося 188 тис. т снарядів.

Зараз ви читаєте новину «За місяць рятувальники зібрали 3088 снарядів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі