Ексклюзиви
Понеділок, 13 березня 2006 18:09

Воду очищуватимуть молюски

Учені Запорізького національного університету пропонують використовувати бактерії, водорості та молюски для очищення питної води.

— Очищуватися вода буде в кілька етапів, — пояснює доцент кафедри зоології Олександр Корж, 35 років. — Спочатку воду від "цвітіння" чиститимуть бактерії. Потім їх знищуватимуть спеціальні водорості. А тих, у свою чергу, з"їдатимуть молюски.

Науковець стверджує, що хлорувати воду — робити її шкідливою для людського здоров"я. Хлор, мовляв, утворює з органікою токсичні сполуки, які можуть викликати захворювання на рак.

— У природному середовищі воду очищують живі організми, — каже Олександр Корж. — Окрім того, у світі вже існує практика використання бактерій для очищення стоків.  

Поки що схема запорізьких науковців пройшла тільки лабораторні випробування. Але, за словами Олександра Коржа, міська служба екології знає про розробку і допоможе домовитися про випробування із запорізьким водоканалом.

Зараз ви читаєте новину «Воду очищуватимуть молюски». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі